Koupit Audi A5 ojetý vůz u Autoscout24

Najděte si Váš požadovaný automobil.

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Nabídky dle vašeho vyhledávání

V roce 2007 se Audi A5 Coupé stalo prvním modelem nové řady

Když v 80. letech ingolstadtský výrobce automobilů Audi představil své první kupé , bylo na tomto dvoudveřovém autě s dlouhou šikmou střechou vidět stylistickou podobnost s vozem střední třídy Audi 80. Cílové skupiny těchto vozů jsou prakticky totožné. O čtvrt století později se image značky Audi radikálně změnila a kupé, vyráběné dceřinou společností firmy VW, zaměřenou na sportovní sedany, kombi a kabriolety mělo být více než jen upraveným modelem vozidla z existujících řad. Dvoudveřovým kupé Audi A5, za kterým brzy následoval čtyřdveřový sedan i kabriolet, zahájil v roce 2007 výrobce novou sérii vozů.


Audi A5 bylo na trhu představeno nejdřív jako kupé

Více než deset let poté, co v roce 1996 z výrobního pásu sjelo poslední Audi Coupé, navázali v Ingolstadtu modelem Audi A5 na tradici kupé. I když nové Audi A5 sdílelo platformu s vozem střední třídy Audi A4, vizuálně a v mnoha technických detailech se značně lišilo od A4. Prvním autem nové série byl top model s benzínovým motorem V6 3,2 litru, který byl schopen dosáhnout výkonu 195 kW (265 koní) a rozběhnout Audi A5 na sto kilometrů v hodině ani ne za šest vteřin. Do programu Audi A5 byly přidány další dva modely se slabšími benzínovými motory s výkony od 118 kW (160 koní) do 155 kW (211 koní).


Audi A5 sedan a kabriolet

Jako další druh karoserie v nové řadě Audi A5 byl představen kabriolet s elektronicky zatahovací látkovou střechou. Program byl doplněn čtyřdveřovým sedanem, který měl formu kupé a na trh byl výrobcem uveden jako Audi A5 Sportback. Pro všechny zmíněné modely Audi A5 byly kromě benzínových motorů k dispozici i naftové motory ve třech různých výkonostních úrovních. Základním modelem bylo Audi A5 s dvoulitrovým motorem o výkonu 125 kW (170 koní). Dalším byl model Audi A5 s naftovým motorem o objemu 2,7 litru a výkonem 140 kW (190 koní). Top model Audi A5 s třílitrovým dieselovým motorem dosahoval výkonu až 176 kW (240 koní). Díky takovému motoru se Audi A5 rozjíždělo z nuly na stovku za necelých šest vteřin.


Audi S5 a Audi RS5 byly sportovními verzemi Audi A5

Po uvedení vozidla Audi A5 na trh se kromě standardních modelů vyráběly i malé série kupé, sedanů a kabrioletů s motorem V8. Sportovní modely Audi S5 měly standardně pohon všech kol a s motorem o výkonu až do 260 kW (354 koní) jim zrychlení z nuly na stovku trvalo sotva pět vteřin. V roce 2010 byl výrobní program doplněn top modelem Audi RS5, jehož motor V8 dosahoval výkonu až 331 kW (450 koní). Zrychlení na stovku se tak zkrátilo na 4,6 vteřiny.

Mehr anzeigen