Koupit Ford B-Max ojetý vůz u Autoscout24

Najděte si Váš požadovaný automobil.

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Ford B-Max: Bohatě vybavené kombi

Model Ford B-Max americké automobilky Ford je pětidveřové kombi, které je mezi řidiči stále poměrně oblíbené, a je tak k dostání jak u prodejců nových aut, tak na trhu s ojetými vozy. Vůz a jeho koncept se poprvé představil na auto show ve švýcarské Ženevě v roce 2012, jeho samotná produkce začala v červnu téhož roku a byla ukončena v září 2017. Tento vůz zaujme zejména ty z vás, kteří mají rádi model Ford Fiesta, na němž je tento nový model založen. Jeho nejbližší konkurencí jsou modely Fiat 500L nebo Nissan Note a další. Podívejme se nyní na tento model konkrétněji.

Výkon a ekologie

Výkon tohoto pohodlného, ale hlavně také prostorného, vozu zajišťuje motor roku 2012, a to 1.0 EcoBoost s výkonem 74kW a 92 kW. Tento motor vůz dokáže vytáhnout na příjemných 188 km/h se zrychlením z 0 na 100 km/h za 10,9 vteřiny. Právě tímto motorem je vybaven nejvýkonnější model Ford B-Max. Potěší vás také převodovka Ford PowerShift, která kombinuje vlastnosti jak automatické, tak manuální převodovky. Tato převodovka nabízí šest rychlostí. Řízení tohoto vozu a jeho výkon je dále umocněn systémem stranového přesměrování točivého momentu. Díky této funkci je pro vás jako řidiče podstatně jednoduší vůz ovládat, ale také udržovat jeho směr a přilnavost k vozovce.

Vůz je dále vybaven také mnoha dalšími systémy pro pohodlné řízení. Jedním z takových systémů tzv. Active City Stop. Ten při nízké rychlosti aktivuje brzdy v případě, že hrozí srážka s vozem, případně chodcem před vámi. Tento systém funguje právě při nižších rychlostech, tedy při projížděním ulicemi města. Tato výbava se však nenachází ve všech vyrobených kusech, u ojetých vozů je tedy dobré se na tento systém dotázat. Další pomůckou je zadní parkovací kamera. Řízení, rychlost a výkon ještě více umocňují nové křivky tohoto vozu, díky nimž je aerodynamika modelu Ford B-Max na zcela nové úrovni.

Nakonec je nutné zmínit velmi nízký dopad na životní prostředí. Tento vůz má na svou dobu výroby nejnovější technologie snižující nejen emise CO2, ale také spotřebu paliva. Touto technologií je Ford ECOnetic obsahující řízení s elektrickým posilovačem, ale také automatický systém Stop a Start. Nakonec nechybí ani ECOMode, což je systém, který monitoruje jak způsob jízdy, tak i spotřebu.

Prostor, výbava a zábava v jednom

Vozy značky Ford jsou všeobecně známé svou dobrou výbavou a prostorem. Zaujmou vás i samotné rozměry vozu, které jsou 4077 mm na délku, 2067 mm na šířku a nakonec 1613 mm na výšku. Vůz je proto dostatečně prostorný, ale není příliš velký, takže je vhodným městským vozem. Samotný prostor můžete ještě rozšířit díky jednoduché možnosti sklápění zadních sedadel. Samotná kapacita úložného prostoru bez sklopení sedadel je 318 litrů. Sklopit můžete také přední sedadlo spolujezdce, v případě delšího nákladu, maximálně však na 2,35 metru.

Také další výbava interiéru vás jistě potěší a vybírat můžete podle různých výbav. Základem je Ambiente (vybaveno bočními, čelními a kolenním, stropními airbagy, sklopným a obyčejným klíčem dálkového ovládání, volantem s možností nastavení sklonu a výšky, zpožděným zhasínáním světlometů a dalším).

Další možností výbavy je pořízení verze Trend. Ta je vybavena manuální klimatizací, rádiem (CD + MP3) se šesti reproduktory, vstupy (USB a AUX), dálkovým ovládáním volantu, koženým volantem s možností nastavení do čtyř směrů a dalším. Nakonec můžete pořídit také výbavovou sadu Titanium, nikoliv však na českém trhu.

Vůz Ford B-Max je zajímavým, výkonným, ale také prostorným vozem automobilky Ford, který vás potěší nejen svým výkonem s maximální rychlostí 188 km/h, ale také dobrou ovladatelností na vozovce a velmi příjemnou spotřebou. Tento vůz mezi ojetými auty najdete za poměrně dobrou cenu, za kterou získáte kvalitní a hlavně bezpečný rodinný vůz.