Koupit Ford Sierra ojetý vůz u Autoscout24

Najděte si Váš požadovaný automobil.

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Ford Sierra

Vůz Ford Sierra je pětidvéřový liftback se skvělými jízdními vlastnostmi, který je na trhu ojetin jedním z nejžádanějších vozů své třídy, a to především z důvodu své nízké pořizovací ceny a funkčnosti. Vůz se taktéž vyrábí jako třídveřový liftback. Pokud toužíme po spolehlivém šikovném autě, které nás nezklame ani po finanční stránce, pak je tento praktický vůz tou správnou volbou. Ale pojďme si nejprve tuto světoznámou značku automobilů představit. Známá automobilka Ford Motor Company pochází z USA a specializuje se na výrobu automobilů. Společnost, která sídlí v Michiganu, byla založena v roce 1903 Henrym Fordem a dnes se řadí mezi největší nadnárodní giganty automobilového průmyslu. Mezi její dceřiné společnosti patří mimo jiné Otosan, Ford Global Technologies nebo Ford Air Transport Service. Nejen proto se společnost řádí mezi nejúspěšnější firmy s nejvyšším obratem na světě. Henry Ford byl známý svými inovacemi a jako první na světě zavedl masovou výrobu pomocí montážních linek. První auto Henryho Forda bylo vytvořeno v roce 1896 z kočáru se čtyřmi koly. Sehnat dostatek investorů na založení automobilky se mu ale podařilo až o sedm let později. V roce 1908 spatřil světlo světa první vůz pod názvem Ford model T, kterého se vyrobilo 15 milionů kusů. O tři roky později se firma rozšiřuje a staví továrnu v Anglii. V průběhu let získává Ford podíly v Mazdě, Jaguaru nebo Aston Martinu. Asi nejoblíbenější a nejznámější model Ford je Ford Focus, který přišel do výroby v roce 1998. Ve stejné době automobilka pokračuje v expanzi a odkupuje Volvo a Land Rover. Rok 2010 je ve znamení modernizace a faceliftů takřka všech modelů. Ford je společně s General Motors a Chrysler součástí takzvané Velké trojky, která dominuje automobilovému průmyslu po celém světě. Ford vyrábí vozy takřka všech tříd osobních i užitkových vozů, v nabídce nechybí ani kompaktní SUV, crossrovery či luxusní MPV. Jedním z nejžádanějších vozů je právě i model střední třídy Ford Sierra, který si představíme v tomto článku. Mezi nejoblíbenější ojeté vozy značky Ford patří například vozy Ford Ka, Ford Fiesta, Ford Escort či Mondeo.

Vzhled modelu Ford Sierra

Ford Sierra se vyráběl od 80. let ve verzích pětidvéřového nebo třídvéřového liftbacku a jako combi či sedan. Jedná se o univerzální automobil vhodný na krátké i delší vyjížďky. Model se nejprve u kupců neujal z důvodu svého na tehdejší dobu příliš futuristického tvaru a designu karoserie, na který konzervativní společnost nebyla ještě připravena. Jeho předností byla a je jeho aerodynamika. Ve voze se řidič cítí příjemně a bezpečně, jízdní komfort je zaručen. Vůz ovšem neodolával dobře korozi podvozku a také spotřeba paliva byla na tehdejší průměr nemalá. Vozy ovšem vynikaly svou kvalitou, a tak byly používány mimo jiné i mnoha organizacemi. Na přelomu 90. let došlo hned k několika modernizacím a autu přibyl katalyzátor, posilovač a ABS.

Motor a jízdní vlastnosti vozu Ford Sierra

Model byl za dobu své existence několikrát zmodernizován. V 90. letech byly používány především motory OHC o objemu až 2 litry. Specialitou byl motor 2.0i DOHC o výkonu 120 koní a vznětový motor 1.8TD. V jižní Americe se model prodával pod názvem Merkur. Vozy se ale dodávaly i do Afriky či Velké Británie. Závodní verze Sierra s náhonem všech čtyř kol se prosadila na rallye závodech po celém světě. Pokud se pořád rozhodujeme, jaký vůz, ať už nový, či ojetý, je pro nás ten nejvhodnější, je třeba vzít v potaz všechny uvedené faktory. Model Ford Sierra určitě stojí za to vzít do užšího výběru, pokud hledáme spolehlivé auto na každodenní jízdy s dobrým poměrem ceny a výkonu.