Koupit Mercedes-Benz AMG GT ojetý vůz u Autoscout24

Najděte si Váš požadovaný automobil.

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Mercedes AMG GT

Vůz Mercedes AMG GT byl vytvořen pro závodníky, kteří se rádi prohání městem. Pokud se vám zachtělo trošky luxusu a toužíte po kupé, pak byste se měli porozhlédnout po vozech z dílny Mercedes-Benz. Pojďme si nejprve tuto světoznámou značku automobilů představit. Německá automobilka Mercedes pochází ze sousedního Německa a specializuje se na výrobu automobilů, dodávek nebo autobusů Daimler. Společnost za dobu svého působení změnila svůj název hned několikrát, nejprve na DaimlerChrysler AG, pak na Daimler AG a původně se jmenovala Daimler-Benz AG. Firma byla založena v roce 1926 spojením dvou dalších automobilek Daimler Motoren a Benz, které byly založeny Gottliebem Daimlerem a Karlem Benzem. Firma Benz & Cie. je považována za nejstarší továrnu na motory. Gottlieb Daimler je zároveň tvůrcem loga společnosti, kterým je známá trojcípá hvězda ve věnci druhého zakladatele Karla Benze. Jak ale došlo na jméno Mercedes? Vozy značky Mercedes byly pojmenovány po dceři rakouského konzula Mercedes Jelínek. Pro fanoušky této značky bude jistě zajímavé museum v německém Stuttgartu, které představuje modely značky a celou historii výroby vozů Mercedes. Mercedes vyrábí vozy takřka všech tříd osobních i užitkových vozů, v nabídce nechybí ani kompaktní SUV, crossrovery a luxusní sportovní auta. Jedním z luxusních sportovních vozů je právě i model AMG GT, který si představíme v tomto článku. Mezi nejoblíbenější ojeté vozy značky Mercedes patří například užitková vozidla Vito nebo Sprinter.

Přednosti modelu Mercedes AMG GT

Model sporťáku Mercedes AMG GT na první ohled upoutá svými sexy křivkami a dlouhými liniemi, které jsou zárukou skvělé dynamiky vozu. Design exteriéru tedy výrobci vymysleli na jedničku. Co se týče designových prvků interiéru, ani tam nešetřili talentem. Každý detail je promyšlený a precizní. Řidič se v tomto sportovním voze cítí jako v závodní kabině Formule 1. Součástí výbavy tohoto modelu je upozornění na srážku v podobě brzdového radaru, který vysílá výstražné znamení. Ve voze je navíc zabudován inteligentní systém Live Traffic Information, který dokáže informovat o současné situaci na vozovce, jsme tak neustále v obraze o tom, co se děje na námi zvolené trase a jak to ovlivní naši plánovanou trasu s ohledem na časové okolnosti. Toto všechno je možné díky rychlému internetovému připojení. Tato multimediální služba je ve voze k dispozici na první tři roky zdarma, pak je možné ji prodloužit. Jestliže se ocitneme v nouzi a potřebujeme pomoc, pak máme v autě k dispozici tlačítko nouzového volání, spojíme se tak s centrem Mercedes-Benz, kde vyhodnotí naši situaci a zavolají pomoc v podobě záchranné služby. Tento aktivní systém se postará o naši bezpečnost kdykoli a kdekoli. Další šikovnou pomůckou je služba Remote online, díky které najdeme svůj zaparkovaný vůz. Vše funguje přes řidičův chytrý telefon. Velmi snadné je zjištění stavu vozu jako například stav kapaliny, paliva či najetých kilometrů. To vše přehledně a rychle, opět přes připojený telefon. Mercedes se tedy na tomto modelu vyřádil i z hlediska nejmodernějších technologií. Pro řidiče je tak zážitkem nejen pocit z rychlé jízdy, ale i zabudovaný infotainment vysoké úrovně. Také zamykání a odemykání vozu je u tohoto modelu radost. Učiníme tak totiž pouze pohybem ruky. V případě, že zapomeneme vůz zamknout a uvědomíme si to příliš pozdě, můžeme vůz zamknout dodatečně na dálku. Interiér vozu vypadá skutečně luxusně. Můžeme si vybrat hned z několika čalounění, za příplatek samozřejmě i z kvalitní kůže. Nechybí ani sportovní sedadla řidiče a spolujezdce pro komfort a pocit bezpečí, která se přizpůsobí zádům a disponují speciální opěrkou. Konkrétní výbava závisí na typu motoru. Na přání je možno zabudovat ventilaci, vyhřívání předních sedadel a mnohem více.

Silný motor

Model Mercedes AMG GT se pyšní výkonným motorem vyvinutým podle filozofie „one man, one engine“, nejedná se tedy o sériovou výrobu, nýbrž o ruční, což se u jiných automobilek jen tak nevidí. Máme tak jistotu, že náš motor dával dohromady pouze jeden mechanik od začátku až do konce. Pod kapotou se skrývá silný čtyřválcový zážehový motor AMG V8 se dvěma turbodmychadly. Vůz dosahuje výkonu 430 kW a točivého momentu 700 Nm. Ve voze se nachází sedmistupňová převodovka AMG SPEEDSHIFT DCT sportovního typu. Za příplatek navíc můžeme získat ještě lepší dynamiku a sportovní převodovku, tuto variantu výrobci nazvali Mercedes AMG GT S. Celkem si můžeme vybrat hned z několika variant: Mercedes-AMG GT, dále Mercedes-AMG GT C Edition 50, Mercedes-AMG GT R nebo již zmíněná verze Mercedes-AMG GT S. Spotřeba benzínu se pohybuje zhruba od 9 do 11 litrů. V městském provozu je třeba počítat s vyšší spotřebou zhruba o jeden až dva litry, naopak při jízdě na dálnici spotřeba rapidně klesá. Pokud se tedy pořád rozhodujeme, jaký vůz, ať už nový či ojetý, je pro nás ten nejvhodnější, je třeba vzít v potaz všechny uvedené faktory. Model AMG GT určitě stojí za to vzít do užšího výběru, pokud hledáme luxusní sportovní vůz s vysoce výkonným motorem a atraktivním vzhledem.