Koupit Mercedes-Benz GLK ojetý vůz u Autoscout24

Najděte si Váš požadovaný automobil.

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Mercedes GLK

Vůz Mercedes GLK je luxusní kompaktní SUV menší velikosti, vyráběné od roku 2008 a je na trhu ojetin jedním z nejžádanějších vozů své třídy. Jedná se o čtyřdveřový terénní vůz, který je určený na silnice i do drsnějších podmínek. Pokud se nám zachtělo trochu luxusu a zároveň toužíme po silném dynamickém autě, které nás nezklame ani mimo vozovku, pak je tento SUV vůz tou správnou volbou. Pojďme si nejprve tuto renomovanou značku automobilů představit. Německá automobilka Mercedes pochází ze sousedního Německa a specializuje se na výrobu automobilů, dodávek nebo autobusů Daimler. Společnost za dobu svého působení změnila svůj název hned několikrát, nejprve na DaimlerChrysler AG, pak na Daimler AG a původně se jmenovala Daimler-Benz AG. Firma byla založena v roce 1926 spojením dvou dalších automobilek Daimler Motoren a Benz, které byly založeny Gottliebem Daimlerem a Karlem Benzem. Firma Benz & Cie. je považována za nejstarší továrnu na motory. Gottlieb Daimler je zároveň tvůrcem loga společnosti, kterým je známá trojcípá hvězda ve věnci druhého zakladatele Karla Benze. Jak ale došlo na jméno Mercedes? Vozy značky Mercedes byly pojmenovány po dceři rakouského konzula Mercedes Jelínek. Pro fanoušky této značky bude jistě zajímavé museum v německém Stuttgartu, které představuje modely značky a celou historii výroby vozů Mercedes. Mercedes vyrábí vozy takřka všech tříd osobních i užitkových vozů, v nabídce nechybí ani kompaktní SUV, crossrovery ani sportovní auta. Jedním z luxusních SUV vozů je právě i model GLK, který si představíme v tomto článku. Mezi nejoblíbenější ojeté vozy značky Mercedes patří například užitková vozidla Vito nebo Sprinter.

Co nabízí kompaktní SUV Mercedes GLK

Model SUV Mercedes GLK na první ohled zaujme především svým terénním charakterem a dynamickými liniemi, uvnitř ale skrývá mnohem více. Model je na trhu od roku 2008, kdy byl poprvé představen na veletrhu v Pekingu. O rok později začal prodej i ve Spojených státech. Označení modelu GLK má svá specifika, písmeno G značí původní model, písmeno L pak limuzínu a konečně K znamená kompaktní. Vůz tedy zaslouženě patří mezi vozy třídy luxusních kompaktních SUV. Design exteriéru výrobci vymysleli skvěle, vůz je lehký, dynamický a silný. Co se týče designových prvků interiéru, ani ten není šitý horkou jehlou. Každý detail kabiny je promyšlený a precizní. Řidič se v tomto terénním voze cítí bezpečně a také luxusně. Interiér vozu vypadá přepychově a zaručuje pohodlí. Nechybí ani vysoce pohodlná ergonomická sedadla řidiče a spolujezdce pro komfort a pocit bezpečí, která se přizpůsobí zádům a disponují speciální opěrkou. Konkrétní výbava závisí na typu motoru. Na přání je možno zabudovat ventilaci, vyhřívání předních sedadel a mnohem více. Můžeme si vybrat hned z několika čalounění. Základní výbava vozu disponuje sedmi airbagy, automatickou klimatizací, stabilizací, příjemným multifunkčním volantem a velkým zavazadlovým prostorem. Nechybí ani praktický tempomat. Vůz se vyrábí ve dvou provedeních: První verze je spíše sportovnějšího charakteru a hodí se na klasickou vozovku. Zajímavější se zdá verze offroad, se kterou se nemusíme bát vyjet do terénu, má totiž zesílený podvozek a speciální ABS a převodovku. Samozřejmostí jsou ALU kola a pohon všech čtyř kol.

Verze motoru

Model Mercedes GLK se pyšní výkonným motorem vhodným do terénu. Na výběr je hned z několika druhů motorů: základní verze o objemu 2.2L CDI se čtyřválcovým řadovým motorem I4, další o objemu 3.0L s motorem V6, verze s objemem 2.8L a motor V6, objem 3.3L V6 a poslední nejsilnější motor V6 s objemem 3.2L CDI. Třílitrový naftový motor dosahuje výkonu 165 kW a točivého momentu 540Nm. Vůz je všestranný. Nejen proto je ve velké míře vyhledáván na trhu ojetých vozů. Nachází se v něm sedmistupňová automatická převodovka. Spotřeba paliva není u tohoto SUV zanedbatelná, téměř 8 litrů na 100 km. Pyšní se maximální rychlostí 220 km za hodinu a zrychlením z nuly na sto za 7,9 vteřiny. Zážehový třílitrový motor o výkonu 170 kW a 300 Nm se zase hodí do města. Maximální rychlost tohoto modelu je 210 km za hodinu a zrychluje z nuly na sto za 7,6 vteřiny. Spotřeba je trochu vyšší a činí zhruba 10 litrů. Nejsilnější motor o výkonu 200 kW s točivým momentem 350 Nm zrychluje už za úctyhodných 6,7 vteřiny. Nejvyšší možná rychlost uváděná výrobcem je 230 km za hodinu. Benzinové motory plní evropskou normu Euro5, naftový motor pak normu Euro4. V městském provozu je třeba počítat s vyšší spotřebou zhruba o jeden až dva litry, naopak při jízdě na dálnici spotřeba rapidně klesá. Pokud se tedy pořád rozhodujeme, jaký vůz, ať už nový či ojetý, je pro nás ten nejvhodnější, je třeba vzít v potaz všechny uvedené faktory. Model GLK určitě stojí za to vzít do užšího výběru, pokud hledáme luxusní a spolehlivé SUV s vysoce výkonným motorem a atraktivním vzhledem. Mezi jeho konkurenty patří modely BMW X3, Toyota RAV4 nebo Audi Q5. Model je k sehnání v několika verzích.