Koupit Mercedes-Benz SLS ojetý vůz u Autoscout24

Najděte si Váš požadovaný automobil.

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Mercedes SLS

Vůz Mercedes SLS je úspěšným následovníkem vozů Mercedes-Benz SLR McLaren a Mercedes-Benz 300SL Gullwing. Jedná se o dvoudvéřový sportovní vůz ve stylu racčích křídel. Pokud se nám zachtělo luxusu a toužíme po autě, v jakém jezdil Marty ve filmu Návrat do budoucnosti, pak je tento vůz, který byl mimo jiné k vidění i na titulce hry Gran Turismo 5, tou správnou volbou. Pojďme si nejprve tuto světoznámou značku automobilů představit. Německá automobilka Mercedes pochází ze sousedního Německa a specializuje se na výrobu automobilů, dodávek nebo autobusů Daimler. Společnost za dobu svého působení změnila svůj název hned několikrát, nejprve na DaimlerChrysler AG, pak na Daimler AG a původně se jmenovala Daimler-Benz AG. Firma byla založena v roce 1926 spojením dvou dalších automobilek Daimler Motoren a Benz, které byly založeny Gottliebem Daimlerem a Karlem Benzem. Firma Benz & Cie. je považována za nejstarší továrnu na motory. Gottlieb Daimler je zároveň tvůrcem loga společnosti, kterým je známá trojcípá hvězda ve věnci druhého zakladatele Karla Benze. Jak ale došlo na jméno Mercedes? Vozy značky Mercedes byly pojmenovány po dceři rakouského konzula Mercedes Jelínek. Pro fanoušky této značky bude jistě zajímavé museum v německém Stuttgartu, které představuje modely značky a celou historii výroby vozů Mercedes. Mercedes vyrábí vozy takřka všech tříd osobních i užitkových vozů, v nabídce nechybí ani kompaktní SUV, crossrovery ani sportovní auta. Jedním z luxusních sportovních vozů je právě i model SLS AMG, který si představíme v tomto článku. Mezi nejoblíbenější ojeté vozy značky Mercedes patří například užitková vozidla Vito nebo Sprinter.

O modelu Mercedes SLS

Model sporťáku Mercedes SLS na první pohled upoutá především svým sportovním charakterem a motýlími dveřmi, které se otevírají směrem nahoru, jako ve filmu z budoucnosti. Model byl vyráběn v letech 2010 až 2014 pod taktovkou designéra Marka Fetherstona. Označení modelu SLS znamená Super Leicht Sport (leicht znamená v němčině lehký), vůz tedy zaslouženě patří mezi vozy sportovní třídy. Design exteriéru výrobci vymysleli na jedničku, vůz je lehký, dynamický a rychlý. Co se týče designových prvků interiéru, ani tam nešetřili talentem. Každý detail je promyšlený a precizní. Řidič se v tomto sportovním voze cítí jako v závodní kabině Formule 1. Interiér vozu vypadá víc než luxusně. Můžeme si vybrat hned z několika čalounění, za příplatek samozřejmě i z kvalitní kůže. Nechybí ani sportovní sedadla řidiče a spolujezdce pro komfort a pocit bezpečí, která se přizpůsobí zádům a disponují speciální opěrkou. Konkrétní výbava závisí na typu motoru. Na přání je možno zabudovat ventilaci nebo vyhřívání předních sedadel a mnohem více. Asi nejzajímavějším designovým prvkem vozu jsou jeho dveře ve stylu křídel racka. S těmi přišel právě Mercedes-Benz v roce 1952. Jako inspirace sloužili, jak jinak, ptáci. Tyto dveře se instalují u závodních vozů a otevírají se směrem nahoru ke střeše, na které jsou také přichycené. Modelů s těmito dveřmi bylo vyrobeno hned několik, například Mercedes-Benz 300SL, model Aston Martin Bulldog, Peugeot 905 či DeLorean DMC-12, který se objevuje v již zmíněné úspěšně trilogii Návrat do budoucnosti. Nejen proto si DeLorean získal širokou fanouškovskou základnu po celém světě.

Silný motor

Model Mercedes SLS se pyšní výkonným motorem vyvinutým podle filozofie „one man, one engine“, nejedná se tedy o sériovou výrobu, nýbrž o ruční, což se u jiných automobilek jen tak nevidí. Máme tak jistotu, že náš motor dával dohromady pouze jeden mechanik od začátku až do konce. Pod kapotou se skrývá silný šestilitrový motor M159 V8 se suchým mazáním o výkonu 420 kW, který je údajně nejsilnějším motorem, který kdy byl ručně vyroben. Dosahuje závodní rychlosti. Nejen proto je tento vůz ve velké míře vyhledáván na trhu ojetých vozů. Nachází se v něm sedmistupňová duální převodovka sportovního typu. Spotřeba benzínu není malá. V městském provozu je třeba počítat s vyšší spotřebou zhruba o jeden až dva litry, naopak při jízdě na dálnici spotřeba rapidně klesá. Pokud se tedy pořád rozhodujeme, jaký vůz, ať už nový či ojetý, je pro nás ten nejvhodnější, je třeba vzít v potaz všechny uvedené faktory. Model SLS určitě stojí za to vzít do užšího výběru, pokud hledáme luxusní sportovní vůz s vysoce výkonným motorem a atraktivním vzhledem. Třešničkou na dortu jsou samozřejmě již zmíněné dveře. Zajímavostí je, že tento vůz je velmi oblíbený u celebrit, vlastnil ho například Al Pacino, Cristiano Ronaldo nebo i Arnold Schwarzenegger. Model je k sehnání v několika verzích včetně luxusních speciálů: SLS AMG, SLS AMG GT, SLS AMG Coupé Black Series a SLS AMG Coupé Electric Drive. Superauto SLS AMG Coupé Black Series se inspirovalo vozem SLS AMG GT3 a nabídne vysoký výkon až 464 kW s točivým momentem 635 Nm. Tento typ je o 70 kilogramů lehčí než standardní model. Verze SLS AMG Coupé Electric Drive je limitovanou edicí elektroauta z roku 2013, poprvé prezentovanou na Motor Show v Paříží. Prodalo se jich zhruba sto kusů. Baterie vydrží nabitá až 250 kilometrů. Vozy Mercedes SLS sloužily po několik let jako safety cars v rámci Formule 1.