Najděte ojeté Fiat Freemont na AutoScout24

Fiat Freemont

Fiat Freemont je uveden na trh v roce 2011

Pro vývoj svého prvního MPV si italský výrobce automobilů Fiat zvolil jako partnera francouzský koncern Peugeot a vytvořil tak tzv. Eurovan sérii s italsko francouzskými sesterskými modely, jako je Fiat Ulysse, Lancia Phedra nebo Peugeot 807. Vzhledem k tomu, že měla být výroba Fiat Ulysse v roce 2010 ukončena, prosadili Italové při vývoji nástupce nový trend: Místo dodávky chtěl Fiat rozšířit nabídku o moderní crossover, který měl spojit výhody MPV a dynamiku sportovního užitkového vozidla (SUV). Aby měl Fiat při uvedení na trh v americkém koncernu Chrysler Group po boku parťáka a mohl být restrukturalizován společný systém značek, vznikla myšlenka přivést do Evropy model Journey, nabízený dceřinou společností Chrysleru Dodge Dodge pod značkou Fiat, zatímco značka Dodge zde již nabízena být neměla. Tímto způsobem označoval crossover Fiat Journey, později nazývaný Fiat Freemont, od roku 2011 začátek italsko americké spolupráce.

Fiat Journey / Freemont je vyroben jako sedmimístné vozidlo

Fiat Freemont se zakládal na modelu Dodge Journey, představeném Chryslerem v roce 20078 a ukázal tak i v evropské verzi značky vysoko posazený chladič, typický pro Dodge. V souladu s konceptem crossoveru této třídy se měl prostorový koncept Fiatu Journey / Freemont podobat tomu v dodávce. Konkrétně to znamenalo, že Fiat Freemont byl jako minivan standardně vybaven třetí řadou sedadel v zadní části. Tak mohl Fiat Journey / Freemont pojmout až sedm cestujících. Po sklopení zadních sedadlech vznikl v tomto italsko americkém crossoveru prostor na zhruba 1460 litrů.

Fiat Freemont je také k dispozici s pohonem všech kol

V základní verzi byl Fiat Freemont nabízen s 2litrovým dieselovým motorem od Fiatu, který umožnil výkon v rozsahu 103 kW (140 koní) až 125 kW (170 koní). Kromě toho byl Freemont po uvedení na trh pod značkou Fiat k dispozici i ve verzi s pohonem všech kol, což bylo dříve možné pouze na severoamerickém trhu. Tato verze propojuje 2litrový dieselový motor s automatickým řazením. V této verzi dosahoval Fiat Freemont výkonu až 125 kW (170 koní). Následoval i benzínový motor, který měl silnější motor V6 o objemu 3,6 litru s výkonem do 203 kW (276 koní). Pocházel z dílny Chrysler a u Dodge Journey na americkém trhu patřil ještě před zavedením Fiatu Freemont v Evropě ke standardu.