Najděte ojeté Ford Fusion na AutoScout24

Ford Fusion

Ford Fusion

V Evropě prodávaný Ford Fusion je kompaktní automobil typu mini MPV (multi-purpose vehicle), který je zvýšenou verzí modelu Ford Fiesta. Jde o kompaktní pětidveřový hatchback a společnost Ford jej nabízela a prodávala v letech 2002 a 2012. Ačkoli se v současnosti už nevyrábí a, v prodeji je jen jako použité auto, stále se těší oblibě především díky své prostorné karoserii, spolehlivosti a dobrým jízdním vlastnostem.

Ford Fusion je produktem společnosti Ford Europe, která je dceřinnou firmou americké automobilky Ford Motor Company. Ford Motor Company je v současnosti jednou z nejvýznamnějších automobilek na světě. Byl také prvním výrobcem, který při produkci svých vozů začal používat pásovou výrobu a umožnil tak vlastnictví osobního automobilu i Američanům, kteří nepatřili do nejvyšších vrstev tehdejší společnosti. Prvním pásově vyráběným vozem byl legendární Ford Model T.

Ford Fusion první generace (2002 až 2012)

Detroitská automobilka Ford poprvé představila model Fusion v roce 2002 na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Vůz byl odvozen od nové generace Fordu Fiesta (oproti které je ale o něco vyšší) a byl představen jako malé SUV. Když však Ford na autosalonu v Ženevě prezentoval již sériově vyráběnou verzi vozu, představil jej jako UAV (Urban Activity Vehicle - městský víceúčelový vůz). Tato zkratka se, na rozdíl od samotného Fordu Fusion, příliš neuchytila. Ford Focus byl po několik let nejprodávanějším dováženým autem v České republice, kde je stále jedním z nejoblíbenějších ojetých vozů.Navzdory tomu, že v kategorii MPV patří mezi nejmenší typy, nabízí dostatek prostoru cestující i zavazadla (díky kufru o objemu 337 l). Ford u modelu Fusion vsadil především na praktičnost, která se projevuje jak ve výbavě, tak jeho designu. Jak je patrné z fotografií, od Fordu Fusion rozhodně nemá smysl čekat žádné originální designové výstřelky, ale střízlivý design, který sice nejspíše nikoho neohromí, ale na druhou stranu ani neurazí. Ford Fusion disponuje benzinovými motory o objemu 1,4 a 1,6 litru a dieselovými motory TDCi s objemem 1,4 a 1,6 litru.Ford Fusion se v listopadu roku 2005 dočkal faceliftu s výsledkem mnoha kosmetických změn jak exteriéru, tak interiéru, a do nabídky přibyly nové barvy. Fusion dostal také několik nových technologií - automatická světla, automatické stěrače a stabilizátor Electronic Stability Program. Ford Fusion byl vyráběn ve třech úrovních výbavy označených čísly. Ford Fusion úrovně 1 disponoval centrálním zamykáním a dvojitými předními airbagy, úroveň 2 k měla navíc elektricky vyhřívaná zrcátka, CD přehrávač a klimatizaci. Ford Fusion úrovně 3 se mohl chlubit také litými koly, alarmem a čelními mlhovkami. V roce 2012 byla výroba Fordu Fusion ukončena a jeho nástupcem se stal Ford B-Max. I v současnosti je ale Ford Fusion stále velmi žádaným artiklem na trhu ojetých aut.

Ford Fusion v Americe

V Americe se pod názvem Ford Fiesta od roku 2005 až do současnosti prodává čtyřdveřový sedan střední třídy, který má s evropským Fusionem společný pouze název. Jeho první generace, navržená americkým automobilovým designérem Chrisem Walterem, byla postavena na platformě Ford CD3. K dostání byl s benzinovými motory Duratec o objemu 2,3 litru (s výkonem 160 koní) a 3,0 (výkon 221 koní) litru. Vybavena byla pětistupňovou automatickou nebo manuální převodovkou a šestistupňovou automatickou převodovkou.Americký Ford Fiesta první generace existoval ve variantách výbavy S, SE a SEL. Zatímco základní varianta S měla ve výbavě automatickou převodovku, autorádio s CD přehrávačem, šestnáctipalcová kola a bezdrátové odemykání, vyšší model Ford Fiesta SE nabízel sedmnáctipalcová kola a vylepšený bezpečnostní systém. US Ford Fiesta první generace se v roce 2010 dočkal výrazného faceliftu. V roce 2013 byla na americký trh uvedena druhá generace Fordu Fusion, která je totožná se čtvrtou generací evropského Fordu Mondeo.