Najděte ojeté Ford Ranger na AutoScout24

Ford Ranger

Ford Ranger: Poctivý dříč se solidní výbavou a líbivým vzhledem

Americká automobilka Ford Motor Company v minulosti použila název Ranger pro označení tří různých modelových řad. Poprvé to byl vůz Edsel Ranger, který se však na trhu udržel jen krátce, a v období mezi lety 1965 a 1981 toto jméno napomáhalo rozlišit styl vozů F-Series. V roce 1983 potom pod názvem Ranger vystartoval na americký trh kompaktní pick-up, jehož prodej byl rozšířen i na ostatní kontinenty o pět let později.

Světový Ford Ranger vynechal Ameriku

Zbrusu nový Ford Ranger, označovaný kódem T6, byl poprvé uveden na australské mezinárodní Motor show v Sydney v říjnu roku 2010. Jeho sériová výroba začala v létě následujícího roku v Thajsku a záhy se rozšířila i do závodů v jižní Africe a v Argentině. Zajímavostí je, že Ranger byl dodáván do 180 států světa s výjimkou USA a Kanady. Společnost Ford se v tomto případě vyhnula domácímu severoamerickému trhu kvůli podobnosti Rangeru s modelem F-150 i kvůli klesajícímu zájmu o kompaktní pick-upy v této oblasti. V roce 2018 by měl Ranger proniknout i do USA a jeho výroba se plánuje v Michiganu.

Nové motory udělaly z Rangeru siláka

Co se týče karoserie, Ford Ranger je nabízen jako dvoumístný Single Cab s objemem korby 1,82 m3, pětimístný Double Cab s kapacitou korby 1,21 m3 i jako 2+2místný Super Cab. Zatímco původní Ford Ranger disponoval vznětovými čtyřválci Mazda s kapacitou 2,5 a 3,0 l, v jeho nové generaci se s nimi už nesetkáme - pro paletu modelů představených v roce 2010 výrobce zvolil vlastní motory Puma. Ty jsou koncipovány tak, aby si vůz poradil s nadměrnou zátěží; podle technických údajů poskytnutých výrobcem utáhne brzděný přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny, což je v jeho kategorii téměř nepřemožitelná hodnota.

Výbava směřuje k luxusu

I přesto, že jde o pracovní vůz, se interiér Rangeru podřídil komfortu cestujících. Základní výbava XL zahrnovala výškově nastavitelné sedadlo řidiče s nastavitelnou bederní opěrkou, rádio s CD i MP3 přehrávačem a elektrická okna i zrcátka. Standardem pro Ford Ranger bylo také sedm airbagů a elektronický stabilizační program včetně ABS. Druhý stupeň výbavy nazvaný XLT měl navíc manuální klimatizaci, vyhřívané čelní sklo, tempomat a pro podnikatele praktické hands-free s Bluetooth. Ve svém třetím stupni Limited byl k výbavě přidán například barevný multifunkční displej, dvouzónová automatická klimatizace, parkovací senzory a elektricky nastavitelné sedadlo řidiče. Nejvyšší verze Wildtrack pak nabízí skutečný luxus - mimo jiné modré vnitřní osvětlení, parkovací kameru a osmnáctipalcová kola.

Pět hvězdiček za bezpečnost

Rok 2016 přinesl modelu viditelná zlepšení. V první řadě se zdokonalily motory - na výběr je benzínový motor 2,5 l Duratec (122 kW a 226 Nm) spolu s pětistupňovou manuální převodovkou a naftové motory 2,2 l Duratorq (88 kW a 285 Nm) a 3,2 l Duratorq TDCi (147 kW a 470 Nm) vyráběné se šestistupňovým ručním řazením nebo automatem. Všechny varianty se chlubí nižší spotřebou paliva i nižšími emisemi CO2, přičemž nejúspornější je 2,2 TDCi (6,5 l / 100 km a 171 g/km). Zásadní novinky jsou patrné také v bezpečnostní struktuře vozu - nové technologie ESP přihlížející mimo jiné i k bezpečnosti chodců vybojovaly u komise Euro NCAP maximální počet hvězdiček.

Ranger na trhu ojetých vozidel

Jelikož je poslední generace Fordu Ranger mladá a moderní, koupě tohoto modelu z druhé ruky je bezpečnou volbou nejen pro podnikatele, kteří hledají spolehlivého pomocníka pro převoz těžkých nákladů, ale i pro manažery, co si potrpí na decentní image. Jeho vnější design i interiér jsou natolik působivé a líbivé, že se s ním nebudete stydět na obchodní jednání s movitými partnery, a navíc na tomto vozu zatím nikdo nepozná, že se jedná o ojeté auto.