Najděte ojeté Ford Transit na AutoScout24

Ford Transit

Ford Transit je jednou z nejprodávanějších dodávek

Ford Transit je ve svých četných modifikacích, od minibusu až po kombi, nejprodávanějším dodávkovým automobilem v Evropě už od uvedení na trh v roce 1953. Podle oficiálních statistik mu v Německu pravidelně patří druhé místo hned za hlavním konkurentem VW Transporter. Na rozdíl od VW Bulli, nebyl Ford Transit nikdy autem, které by vzbuzovalo emoce. Přestože model první generace Ford FK 1000, vyráběný do roku 1965, umístěním kabiny nad motorem a kulatými světly velmi připomínal VW Transporter, nikdy nedosáhl jeho popularity. Ostatně, podobnosti ve vzhledu nebyly vůbec náhodné, protože první Ford Transit z velké části navrhl Alfred Haesner, který předtím ještě ve Wolfsburgu pracoval na designu vozu VW Transporter.

Ford Transit se zaměřuje na funkční vlastnosti, ne na emoce

Ford Taunus je nejlepším příkladem toho, že při prodeji automobilů této třídy nerozhodují emoce. Ford Transit po celá desetiletí dosahoval vedle svého hlavního konkurenta z Wolfsburgu tak dobrých výsledků díky vysoké užitkovosti, která byla zajištěna nosností více než 1000 kg, celkovou hmotností 3,25 tuny a bezkonkurenčně velkou úložní plochou.

Ford Transit existuje ve třech variantách pohonu h4>

Tato výhoda byla využívaná i nadále, kdy Ford vyvíjel všech šest generací Transitu. Od prvního modelu s krátkou kapotou z roku 1965 vznikl Transit v mnoha variantách - jako skříňové dodávky, mikrobusy či vozidla s nákladní plošinou pro různé oblasti použití. Široká škála modelů měla být rozhodujícím prvkem pro zajištění nepřetržitě pokračujícího úspěchu Fordu Transit i do budoucna. Flexibilitu tohoto vozu potvrzuje i skutečnost, že se jedná o jediné dodávkové vozidlo v Evropě, u kterého si může zákazník vybrat přední nebo zadní pohon, a od roku 2007 je k dispozici i pohon všech kol. Od roku 2005 se Ford Transit vyrábí v závodě Ford v tureckém Kocaeli a modely s volantem na pravé straně v anglickém Southamptonu.

Díky rozmanitosti je Ford Transit univerzálním vozidlem

Široká škála různých verzí a nástaveb dělá z Fordu Transit všestranné vozidlo, ideální jak pro komerční použití, tak i pro volnočasové aktivity. Výrobní program zahrnuje následující modely:

  • Ford Transit Van: Klasický Ford Transit je k dispozici ve třech variantách délky rozvoru náprav a výšky karoserie. V závislosti na modelu se objem nákladového prostoru pohybuje v rozmezí 5,8 až 7,7 m3 s prostorem pro tři europalety a užitkovou hmotností 890 až 1555 kg. Ford Transit Sport je dodávka s výkonem 103 kW (140 PS), naftovým motorem a dynamickými 18palcovými koly z lehké slitiny. * Ford Transit minibus: Minibus Ford Transit je dostupný ve třech variantách - se třemi řadami sedadel pro devět osob, jako minibus dlouhý 5,6 m pro čtrnáct osob, jako autobus s kapacitou 17 osob, a rovněž i Tourneo s exkluzivním interiérem a prostorem pro osm nebo devět cestujících. * Ford Transit Kombi: Ford Transit Connect je nákladná dodávka s naftovým motorem o výkonu od 55 kW (75 koní) do 81 kW (110 koní), která doplňuje řadu malých dodávkových vozidel. Ford Transit Connect je k dispozici jak s krátkým rozvorem a nízkou karoserií, tak s dlouhým rozvorem a vysokou karoserií. * Ford Transit podvozek: V této verzi nabízí Ford jednořadou a dvouřadou kabinu s místem až pro pět osob. Při délce rámu 2,88 m až 4,08 metrů má podvozek nosnost až 1589 kg s maximální přípustnou hmotností 3300 kg. * Ford Transit speciální modely: Ford Transit Express Line je model s vysokou karoserií určený pro odvětví logistiky. Vnitřní výška nákladového prostoru je téměř dva metry, což umožňuje přepravu objemných předmětů. Modely Ford Transit Service Line jsou vybaveny regálovým systémem a jsou vhodné jako pojízdná dílna nebo mobilní sklad. * Ford Transit pro volnočasové aktivity: Jako rodinný vůz je určen model Ford Transit Tourneo Connect. Ford Transit Euroline je rekreační verze dodávky s až třemi řadami sedadel pro sedm cestujících, které mohou být upraveny na lehátkovou plochu. Ford Transit Nugget je obyvatelný karavan s dvoumetrovou postelí a s vysokou nebo zvedací střechou. Další sestavy je možné realizovat individuálně s podvozkem Ford Transit, ať už na žebříkovém rámu nebo podvozku s plochým dnem.