Přeskočit na hlavní obsah

Najděte ojeté Hyundai Accent na AutoScout24

Hyundai Accent

První generace

Hyundai Accent je městským osobním vozem vyráběným automobilkou Hyundai v Jižní Korei. Název Hyundai Accent či X3 se používá výhradně pro export. Na trhu v Jižní Korei je toto auto známo jako Hyundai Verna. Výroba Hyundai Accent ve světě probíhá hned v několika továrnách. Vozy Hyundai Accent pro ruský trh se vyrábí v továrně ve městě Taganrog na jihu Ruska a následně se prodávají jako Hyundai Solaris. Vozy Accent pro čínský trh se vyrábí v továrně v Pekingu. V Jižní Americe se Hyundai Accent prodával pod značkou Dodge nebo Chrysler.

Nový koncept vozu Hyundai Accent byl poprvé představen světu v roce 1994 jako náhrada za model Excel. Na některých trzích, jako například v Nizozemsku, Belgii a Austrálii, se však zachoval název Hyundai Excel. Vozy byly k dostání v provedení Sprint GX (třídveřový hatchback) a LX či GLX (čtyřdveřový sedan a pětidveřový hatchback). Interiér vozů byl čalouněn látkou ve standardním provedení. Součástí základní výbavy byl posilovač řízení, protiblokovací systém brzd a také klimatizace. V Austrálii se vozy Hyundai X3 těšily velké popularitě. V období od 1996 do 1998 byly vozy Accent třetími nejlépe prodávanými vozy na australském trhu.

Ve Velké Británii se vozy Hyundai Accent prodávaly v provedení sedan, hatchback a kupé se třemi druhy motorů. Motorová řada zahrnovala pouze benzínové motory 1,3 12v (85 koní), 1,5 12v (92 koní) a 1,5 16v (105 koní) a žádnou dieselovou verzi. Auta Hyundai Accent se sice vyznačovala dostupnou cenou, motory však měly poměrně velkou spotřebu paliva. Z hlediska bezpečnosti auta též měla poměrně špatné výsledky - v bezpečnostních testech získala 4 body z celkových 16.

Druhá generace

Druhá generace Hyundai Accent či Hyundai LC se vyráběla v letech 1999 až 2005. V důsledku provedených změn se zvětšily celkové rozměry aut a tělo získalo hranatější tvar. Vozy Huyndai LC druhé generace byly k dostání ve tři nových verzích: GSi, CDX a MVi, což bylo standardem u většiny vozů určených na export. Accent druhé generace dostal nové motory: 1,5litrový motor typu SOHC s 12 ventily a motor DOHC s 16 ventily. V roce 2003 motor s objemem 1,6 litrů plně nahradil motor 1,5 l. Vozy Huyndai Accent druhé generace si vedly mnohem lépe v bezpečnostních testech. V roce 2003 Accent získal hodnocení 10,76 bodů z celkově možných 16.

Třetí generace

Nová třetí generace vozů Hyundai Accent byla představena veřejnosti v roce 2005 během Mezinárodní Auto Show v New Yorku. Hlavní změny, kterých se příznivci značky Hyundai dočkali, se týkaly především exteriéru, nicméně interiér vozu také zaznamenal několika podstatných změn. Verze sedan s označením GLS disponovala klimatizací, posilovačem řízení a antiblokačním systémem brzd. Další předností Hyundai Accent třetí generace bylo 6 airbagů nově zabudovaných do vozu. Pokud jste si pořídili Accent ve sportovní verzi, mohli jste se těšit na 15palcová kola z lehkých slitin, elektricky ovládaná okna a vyhřívaná zrcátka a také automatickou převodovku.

Motorová řada třetí generace zahrnovala 3 druhy motorů. Benzínové motory 1,4 l (72 kW; 96 koní) a 1,6 l CVVT Alpha II I4 s výkonem 112 PS (82 kW; 110 koní). Dieselový motor 1,5 l I4 turbodiesel s výkonem 110 PS (81 kW; 108 koní).

Čtvrtá generace

Vozy Accent čtvrté generace se začaly vyrábět v roce 2010. V září 2010 společnost Hyundai otevřela novou montážní linku v Rusku a také uvedla na ruský trh nový model Hyundai Solaris. Vozy Hyundai Solaris představovaly čtyřdveřovou verzi vozů Accent čtvrté generace. Hyundai Solaris byl dostupný se zážehovými motory o objemu 1,4 (107 kW) či 1,6 (123 koní) a šestistupňovou manuální či 4rychlostní automatickou převodovkou. Hyundai Accent čtvrté generace se úspěšně prodával na trzích v Mexiku, severní Americe, Číně a Indii. V roce 2012 byly vozy Accent testovány asociací IIHS a obdržely dobré hodnocení v sérii nárazových testů.