Najděte ojeté Hyundai Elantra na AutoScout24

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra a její sesterský model Hyundai Lantra

Když jihokorejská automobilka Hyundai na začátku 90. let poprvé vstoupila na evropský trh, Asiaté se odvážili vkročit rovnou do dominantní nižší střední třídy. Dobré ceny, bohatá standardní výbava, velkorysý prostor - s těmito vlastnostmi se snažil zabodovat zejména sedan Hyundai Lantra, který vstoupil na evropský trh v roce 1991. O pět let později byl program doplněn v této třídě vozidel verzí kombi. Ačkoli v severní Americe orientované spíše na velké sedany měl skromně pokřtěný Hyundai Grandeur jakožto vlajková loď Korejců zásadní význam pro etablování značky, nabídl výrobce menší Hyundai Lantra také ve Spojených státech a Kanadě. S jedním zásadním rozdílem: Na severoamerickém kontinentu a některých dalších zahraničních trzích Korejci model uvedli na trh pod názvem Hyundai Elantra.

Jednotný název pro sérii Hyundai Elantra od roku 2000

Se zavedením druhé generace střední třídy vozů bylo pojmenování sjednoceno: Od roku 2000 se tento model jmenoval i v Evropě Hyundai Elantra, předtím, než byla s nástupníkem Hyundai i30 od roku 2006 zavedena ve střední třídě Hyundai jiná – modernější – nomenklatura. Nicméně, zatím jen v Evropě. Na ostatních trzích, například v USA, výrobce prozatím ponechal jméno Hyundai Elantra.

Hyundai Elantra se vyrábí jako hatchback a notchback

Od druhé generace Hyundai Lantra z roku 1995 měl výrobce v programu kombi verzi svého modelu střední třídy. Se změnou generace a jména v roce 2000 zůstalo v Evropě kombi pod názvem Hyundai Lantra zpočátku i nadále v programu. Pod novým názvem Hyundai Elantra byly prodávány pouze sedany. Pro ty však byly k dispozici dvě formy karoserie: Takže byl Hyundai Elantra v nabídce jako hatchback a notchback. S délkou až 4,52 metrů, šířkou cca 1,72 metru a rozvorem náprav 2,61 metru byl Hyundai Elantra ve své třídě velkorysým pětimístným vozem.

Hyundai Elantra je k dispozici na benzin a naftu

Hyundai Elantra byl v Evropě k dostání ve třech variantách motorů na naftu a benzín. Nástupním modelem byl Hyundai Elantra s benzínovým motorem o objemu 1,6 litru, který poskytl sedanu až 77 kW (107 koní). Ve třídě zdvihového objemu do 2,0 l nabízeli Jihokorejci Hyundai Elantra s benzínovým motorem o kapacitě až 105 kW (143 koní) a diesel s maximálním výkonem 83 kW (113 koní).