Najděte ojeté Hyundai Getz na AutoScout24

Hyundai Getz

Hyundai Gets: Pohodlné Supermini

Hyundai Gets je automobil, který vyvinula jihokorejská automobilka Hyundai. Tento automobil můžeme jednoduše označit jako supermini. Malý, ale pohodlný, Hyundai Gets byl automobilem, který se vyráběl do roku 2011, avšak je velmi populární volbou mezi ojetými vozy do dnešních dní. Tento automobil není v rámci rozmanitosti svých jmen výjimkou. Hyundai Getz můžete najít také pod názvy Hyundai Click, Hyundai Getz Prime (Indie), Hyundai TB (Japonsko), nebo Inokom Getz v Malajsii. Na evropském trhu se jedná o velmi oblíbené auto, které už podle jména bylo oblíbené také ve světě, produkce se však nedostala například do USA nebo Číny. Hyundai Getz byl později nahrazen modelem i20 pro Evropu v roce 2008 a pod jménem Accent RB v Jižní Korei. Tím byla výroba Hyundai Getz v roce 2011 ukončena a dnes jej najdete mezi ojetými vozy.

Hyundai Getz mělo pouze jednu generaci, zato se dočkalo velmi zajímavé modernizace (tzv. faceliftu), o tom však později. Samotná produkce a výroba probíhala ve dvou fázích, mezi lety 2002 – 2009 v Jižní Koreji, a díky velkému úspěchu také mezi lety 2004 – 2009 v Indii, zde bylo toto supermini prodáváno jako Hyundai Getz Prime. Ačkoliv se jednalo o krátkou produkci, stále máte možnost výběru ze dvou typů, konkrétně si můžete pořídit třídveřový nebo pětidveřový hatchback. Toto malé auto vás navíc potěší motorem vpředu a tedy i pohonem předních kol. Pokud bychom se podívali na motory, je Hyundai Getz vybaven tříválcovým turbodieselovým motorem a zážehovou třináctistovkou. Tyto motory se objevovaly u verze třídveřového hatchbacku, ten byl poměrně nepraktický a malý, také proto nebyl příliš mezi českými řidiči oblíbený. Když Hyundai začalo s výrobou pětidveřového hatchbacku, který byl mnohem prostornější, změnily se také motory. Ty nabraly na síle a to díky vznětovému čtyřválci a dalšímu benzínovému motoru (čtrnáctistovka). V převodovkách se vám nabízí možnost pětirychlostní manuální převodovky nebo čtyřrychlostní automatiky.

Zejména díky tomu, že tento automobil má pouze jednu generaci, došlo velmi rychle také na modernizaci - toto supermini ji získalo v roce 2005. Největší změny se projevily zejména v rámci vnitřní výbavy a designu. Automobil získal zaoblenější a modernější design, který byl inspirovaný zejména designem navrženým v Německu. Změna proběhla také pod kapotou a to v rámci již zmíněných motorů, objevil se vznětový čtyřválec a zvýšen byl také jejich objem. Zajímavostí tohoto auta jsou jeho regionální změny, například ve Venezuele, kde bylo toto supermini prodáváno pod názvem Dodge Brisa, měl Hyundai menší změny v motorech i designu. Jinak tomu nebylo ani Malajsii. Mezi další změny po modernizaci patřily například airbagy, klimatizace, EBD (neboli elektronický rozdělovač brzdného účinku), ABS (protiblokací systém), nebo zpětná zrcátka se zahříváním.

Pokud patříte mezi řidiče, kteří rádi šetří životní prostředí, potěší vás elektrická verze tohoto automobilu. Plně elektrické Hyundai Getz bylo vyráběno mezi lety 2008 a 2011, a to pro Nový Zéland a Austrálii. Tento model byl prodáván pod jménem Blade Electron. Mezi parametry tohoto vozu patřila maximální rychlost 120 km/h, na jedno nabití auto ujede téměř 120 km.

Hyundai Getz je mezi ojetými automobily oblíbený zejména ve verzi pětidveřového hatchbacku. Po modernizaci v roce 2005 se toto auto stalo velmi dobře vybaveným vozem typu supermini, které nabízelo dobrou rychlost i bezpečnost. Mezi ojetými vozy jde navíc o cenově velmi dostupný vůz, za tyto peníze získáte poměrně dobrou kvalitu a design. Vybírat můžete také z mnoha barev nebo již zmíněného elektrického modelu Blade Electron. Bezpečnost je navíc velkým atributem tohoto automobilu, ten byl testován v Euro NCAP a získal čtyři hvězdičky - a to jak pro řidiče tak spolujezdce.