Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
vw-banner-l-01.jpg

Volkswagen Amarok

Volkswagen Amarok v přehledu

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu Volkswagen Amarok včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Nové od:
Použité od:
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

Německá automobilka Volkswagen, konkrétně Volkswagen Commercial Vehicles (VWCV), představila v roce 2010 zcela nový automobil typu pick-up. Ten byl uveden pod jménem VW Amarok. Tento pick-up byl klasicky stavěným typem, jehož součástí je také rovnoběžníková náprava. Vybrat si dále můžete ze dvou druhů, a to podle vlastních preferencí v řízení. Nabízí se vám možnost pohonu 4 x 4 nebo klasická koncepce. Tento pick-up byl ve své době velmi očekávaným vozem a dočkal se také velké obliby.

Již v roce 2005 oznámila společnost Volkswagen přípravy na tento středně velký terénní vůz. Očekávání byla veliká a vedla k získání neautorizovaných fotek již v roce 2007. O tři roky později automobilka Volkswagen poprvé představila svou verzi vozu pick-up na motoristické přehlídce v jihoamerické Argentině. Tento vůz byl, jak již se zjistilo z úniků v roce 2008, navržen slavným a oblíbeným designérem aut jménem Walter De Silva. Odpovědí na představení v Argentině byl také počátek produkce v této zemi, možná právě díky tomu si tento pick-up získal velkou oblibu mezi řidiči jednoho z nejslavnějších a nejnebezpečnějších rallye závodů – Dakar. V tomto závodě bylo tohoto středně velkého terénního auta využíváno hned 45krát, a to byl pouze počátek produkce. Významná byla také bezpečnost, od Euro NCAP si tento vůz vysloužil čtyři hvězdičky, což je velmi vysoký standard. Pokud se poté zaměříme na samotné jméno tohoto vozu „Amarok“ můžeme zjistit, že se jedná o předklad inuitského slova jehož významem je vlk.

Nyní se ale podíváme na technické parametry tohoto auta. Jak již bylo zmíněno, můžete si vybrat mezi pohonem 4x4 a klasickou koncepcí. Vybírat dále můžete z typu dvoudveřového nebo čtyřdveřového pickupu. Kromě bezpečnosti se velkým atributem tohoto vozidla stala také síla, což je pro řidiče terénních vozů velmi důležité, a to nejen v Dakaru. Hlavní výbavou co do motorů jsou tzv. turbocharched (turbodmychadlo) motory TDI, což je obchodní označení pro přeplňované vznětové motory, a dále jeden zážehový. Původní objem těchto motorů byl 2.0L I4 TSI, 2.0L l4 TDI CR 03L (diesel) a 3.0 V6 TDI CR (diesel). Tímto se dostáváme na převodovku, na výběr máte šestirychlostní manuální převodovku nebo automatiku ZF 8HP s osmi rychlostmi. Ačkoliv tato výbava dává mnoho co do výkonu, tento pick-up je poměrně těžký, tím je výkon dost snižován. I přesto se však pro maximální rychlost můžete vyšplhat na 193 km/h. Úprava motorů na výkonnější přišla v roce 2010, přidán byl motor 2.0L TDI 90 kW, který zvýšil výkon na 103 kW.

Jako mnoho vozů, také VW Amarok se dočkal mnoha verzí a změn ve výbavě. Základní verze tedy obsahovala například možnost změny výšky předních sedadel, sklopení zadních sedadel (což vytvoří velmi objemný prostor), zamykatelnou skřínku na rukavice, osvětlení prostoru kufru a integrovanou anténu. Ovládaní oken a dveří je v této verzi manuální. Poté však přišla edice Trendline, která zahrnovala elektrické ovládání oken i dveří. Přibyl také CD přehrávač, regulátor rychlosti, 17palcová hliníková kola a kontrola prostředí. Poslední edicí je Highline, zde mezi hlavní změny patří menší úpravy nárazníků, předních světel a kol.

Tento pick-up automobilky Volkswagen mezi ojetými vozy stále patří mezi dražší záležitost i mezi středními terénními vozy. Hlavním atributem tohoto auta je zejména jeho bezpečnost, ale také výkon. Na výkon má však velký vliv tíha tohoto auta. Velkou výhodou je možnost vybrat si z několika platforem. Toto auto se tak pyšní svými mnoha cenami právem. Pro porovnání můžeme zmínit největší konkurenty VW Amarok - těmi jsou vozy Toyota Hilux, Nissan Navara, Mitsubishi Triton, nebo Ford Ranger. VG Amarok je vůz jehož výkonost vás nezklame ani v zákeřném terénu, to je potvrzeno také díky účasti auta ve slavné Rallye Dakar.