Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
vw-phaeton-l-01.jpg

Volkswagen Phaeton

Volkswagen Phaeton v přehledu

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu Volkswagen Phaeton včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Použité od:€ 1 750,-*
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

Samotná německá automobilka Volkswagen označila svůj vůz známý pod jménem VW Phaeton za „prémiový vůz Volkswagen“. Jak samotný název napovídá, jedná se o model luxusního automobilu od této německé automobilky. Tento vůz najdete v typu čtyřdveřového sedanu. Jedná se však o tzv. full-size car, což je severoamerické označení pro druh vozů. Záměrem zde bylo vytvořit zajímavý luxusní vůz. Tento vůz byl poprvé představen na motoristické přehlídce ve švýcarské Ženevě v roce 2002, v tomto roce také začala jeho produkce. Samotný prodej probíhal v severní Americe do roku 2006, zbytek světa si však tohoto modelu užíval mnohem déle. Oficiálně světový prodej modelu VW Phaeton skončil rokem 2016. Jméno vozu je odvozeno z řecké mytologie, konkrétně podle Phäetona - tato postava z mytologie se proslavila tím, že si od boha přála jeden ze slunečních vozů. U slunce ještě zůstaneme, ačkoliv produkce skončila v březnu 2016, do budoucna se chystá nová produkce, ta bude ekologická. Jednat by se mělo o kompletně elektronický vůz.

První generace byla v produkci mezi lety 2002 a 2006. Hlavním popudem pro výrobu tohoto vozidla bylo vyrobit nejen německou, ale také světovou konkurenci značkám Mercedenz-Benz a MBW, které již luxusní vozy měly na trhu. Platforma, na které je tento vůz postaven, je totožná s vozem Bentley Continental GT a Bentley Continental Flying Spur. Jedná se o platformu patřící přímo automobilce Volkswagen, konkrétně Volkswagen Group D1. Automatická převodovka v tomto voze je totožná s převodovkou, kterou nalezneme ve voze Audi A8. Právě Audi A8 může být označena za konkurenci VW Phaeton. Tento vůz má však v něčem navíc, ačkoliv je o nějakých 250 kg těžší, stále má o něco vyšší výkon než Audi A8 - zejména díky motorům, ale také kratší ose. Tato váha je však také nevýhodou při zrychlování, kdy se vůz zpomaluje. Auto je dále vybaveno pohonem 4 x 4. Přidáno bylo také vzduchové odpružení a regulátor rychlosti.

Pokud se podíváme na motory tohoto vozu, najdeme čtyři zážehové motory (3.2 L VR6, 3.6 L VR6, 4.2 L V8, 6.0 L W12) a dva dieselové motory (3.0 L TDI a 5.0 LV10 TDI). Výkon tohoto vozu se stále upravoval s jednotlivými edicemi. Například edice Phaeton Lounge, která přišla na trh v roce 2005, měla pod kapotou W12 motor, ale také upravenou šasi, šestirychlostní převodovku, ale také větší délku auta. Díky tomu bylo možné přidat další dvě sedadla. Nechyběl ani DVD přehrávač, a to hned dvakrát. Produkce tohoto auta byla velmi často opěvována i pro svůj ekologický přístup při samotné produkci. Ačkoliv má VW Phaeton pouze jednu generaci, nechybí mu modernizace. Ta přišla v roce 2007. Jedná se o luxusní auto, jeho vzhled je tedy důležitým bodem. Ten byl dále vylepšován také při této modernizaci neboli faceliftu. Přidáno bylo několik dalších atributů, například LED světla pro denní provoz, vylepšené ovládání, použitých materiálů a došlo také na výkon. Přidáním zážehového motoru V6 se výkon zvýšil na 206 kW. Samotný design se dočkal změny barvy jak exteriéru, tak koženého interiéru.

Další modernizace přišla v roce 2010. Tentokrát byla hlavní změna zaměřena na světla, auto získalo hned několik LED světel a to jak denních, tak mlhovek a světla interiéru. Přidány byly také (v té době nové) technologie, například G3 mobilní internet, GPS navigace napojená na Google Earth, systém na vyhýbání se kolizím a tzv. distronic.

Tento vůz je kvalitním konkurentem pro své současníky, zejména pro Audi A8. Mezi ojetými vozy se však stále jedná o dražší cenovou relaci. Tento vůz vám nabízí zejména luxus, který si však musíte zařadit o dobrých 6 let zpátky - tedy do doby poslední modernizace vozu. Potěší vás výkon a prostornost tohoto vozu. Maximální rychlost VW Phaeton je 250 km/h, jeho tíha však snižuje akceleraci.