Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
vw-touran-front

Volkswagen Touran

Volkswagen Touran v přehledu

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu Volkswagen Touran včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Nové od:€ 3 500,-*
Použité od:€ 1,-*
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

Volkswagen Touran je kompaktní pětidveřové MPV (multi-purpose vehicle - rodinný vůz) s náhonem na přední kola. Německá automobilka Volkswagen tento vůz uvedla na trh v roce 2003. Volkswagen Touran je založen na modelu Volkswagen Golf Mk5 (páté generace). V nabídce společnosti Volkswagen jej můžeme zařadit mezi jeho většího bratra Volkswagen Sharan a o něco menší příbuzný model Volkswagen Golf Plus.

Něco z historie společnosti Volkswagen

Automobilka Volkswagen byla založena v roce 1937 v Německu. Hlavní cíl je patrný již z jejího názvu - Volkswagen znamená v překladu něco jako „lidové auto“. Zatímco v Americe si již díky sériově vyráběným vozům mohli automobil dovolit i příslušníci střední vrstvy, v Německu bylo vlastnictví osobního vozu i ve třicátých letech minulého století spíše výsadou vyšší třídy. Auto vlastnil zhruba každý padesátý Němec a zbytek německého obyvatelstva si mohl pořídit maximálně cenově dostupnější motorku. Během druhé světové války vyráběl Volkswagen vozy pro německou armádu, a tak se továrny staly terčem spojeneckého bombardování. Po válce si tedy automobilka prošla dobou krize, po nějaké době ale opět začala fungovat a prosperovat a stala se symbolem rozkvětu německého poválečného hospodářství. V současnosti je Volkswagen hlavní značkou koncernu Volkswagen Group, pod který patří mimo jiné i česká automobilka Škoda.

VW Touran první generace (2003 - 2015)

Společnost Volkswagen svůj model Touran uvedla na trh v roce 2003 jako MPV rodinný vůz postavený na podvozku Volkswagenu Golf. Touran první generace jako první vůz značky Volkswagen a také jako první vůz ve své třídě disponoval elektromechanickou asistencí řízení. První generace Touranu byla osazena buďto benzinovým FSI motorem o objemu 1,6 litru, nebo dieselovým TDI motorem o objemu 1,9 litru (s výkonem 99 koní) / 2 litry (138 koní). Před faceliftem byl k dostání se šestistupňovou manuální převodovkou nebo převodovkou DSG. Touran první generace získal pět hvezdiček v oblasti ochrany dospělých cestujících v testech bezpečnosti Euro NCAP. Volkswagen Touran první generace se vyrábí v továrnách v německém Wolfsburgu, v indonéské Jakartě a v čínské továrně Anting. V roce 2006 se Touran první generace dočkal faceliftu, který byl představen na autosalonu v Paříži. Touran vyráběný v roce 2007 byl prvním autem značky Volkswagen vybavený parkovacím asistentem. Na autosalonu v Bologni v roce 2006 Volkswagen představil crossoverový model Crosstouran. Od původního Touranu se odlišuje svými sedmnáctipalcovými koly a o 15 milimetrů vyšší světlou výškou. Vybaven je benzinovými motory o objemu 1,6 litru (výkon 102 koní), TSI 1,4 litru (140 koní) a TSI 2,0 litru (170 koní), případně dieselovými TDI motory o objemu 1,9 L (105 koní) a 2,0 litru s výkonem 140 / 170 koní. V srpnu roku 2010 Touran dostal další facelift. Nejvýznamnější změnou bylo použití nového podvozku PQ35 z modelu VW Golf VI. Touran dostal také několik nových funkcí - mimo jiné Light assistant (asistence svícení) nebo vylepšenou verzi asistenta parkování. Při faceliftu byly vylepšeny i aerodynamické vlastnosti auta a přibyly nové motory - 1,2l TDI motorem s výkonem 103 koní a 1,6 TDI o výkonu 80 / 103 koní. Volkswagen vyvinul také koncepty Touranu s hybridním a vodíkovým pohonem. Touran byl v soutěži časopisu What Car? oceněn jako nejlepší minivan roku.

Touran druhé generace (2015 až do současnosti)

Touran druhé generace představil Volkswagen na autosalonu v Ženevě v roce 2015. Nová verze je postavena na platformě Volkswagen Group MQB a oproti předchozí generaci nabízí více prostoru pro cestující, nové motory s menší spotřebou paliva a pokročilé systémy asistence řízení. Díky použití nové platformy může Touran druhé generace vážit o několik desítek kilogramů méně než jeho předchůdce i přesto, že je delší, širší a prostornější. Recenzenti velmi kladně hodnotí jeho prostornost, bezpečnost a pohodlí pro cestující i pro řidiče. Druhá generace VW Touran je k dostání s benzinovými motory 1,2 L TSI o výkonu 81kW, 1,4 L TSI o výkonu 110 kW a 1,8 L TSI s výkonem 132 kW. Nabízen je také ve verzích s dieselovými motory 1,6 L TDI s výkonem 81 kW, 2,0 L TDI o výkonu 110 kW a 2,0 L s výkonem 140 kW. Touran druhé generace je možné pořídit v základní verzi Trendline, ve verzi Comfortline, v terénnější verzi Cross a nejvyšším stupni výbavy Highline, k němuž můžete navíc dokoupit paket Luxus.