Koupit Toyota Corolla Verso ojetý vůz u Autoscout24

Najděte si Váš požadovaný automobil.

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Nabídky dle vašeho vyhledávání

Toyota Corolla Verso: Ideální auto pro rodinu

Toyota Corolla Verso byl model vozu japonské automobilky Toyota, který si v Evropě získal mnoho pozornosti. Tomu odpovídala i prodejní čísla. Vůz je známý také pod názvem Corolla Spacio (zejména na japonském trhu). Tento pětidveřový estate byl vyráběný mezi lety 1997 až 2009 a dočkal se tří generací. Poté byl nahrazen modelem Toyota Verso, který se vyrábí do současnosti. Tento model však zaujme zejména rodiny, které si chtějí pořídit vůz s dobrým výkonem a bezpečnostním standardem, což Corolla Verso bezpochyby je. Díky staršímu roku výroby jej navíc najdete na trhu s ojetými vozy za velmi dobré ceny.

Nákup třetí generace

Zatímco první dvě generace byly sice úspěšné a zajímavé, pro využití na aktivní jízdy jsou dnes přeci jen již příliš zastaralé. Proto doporučujeme zvolit rovnou třetí generaci. Ta se vyráběla mezi lety 2004 až 2009 a nabízí poměrně zajímavý výkon i výbavu. Pro zajímavost: tato generace byla vůbec prvním vozem značky Toyota, který nebyl navržen přímo v Japonsku.

Model třetí generace je postaven na platformě AR10 a obsahuje motor ZRN10. Co do motorů se zde nabízí hned tři, a to 1.6 L 3ZZ-FE l4 (pro platformu ZNR10), dále 1.8 L 1ZZ-FE 4L (pro platformu ZNR11) a nakonec turbo dieselový motor 2.0 L 1AD-FTV l4 (pro platformu AUR10). S těmito motory se zároveň nabízí výkony 81 kW a emise v hodnotě 178 g/km. Maximální rychlost tohoto vozu činí 175 km/h se zrychlením z 0 na 100 km/h za 12,2 vteřiny. To sice není nejzávratnější rychlost, ale vzhledem k tomu, že se jedná o starší vůz poměrně velkých rozměrů (délka: 4360 mm, šířka: 1770 mm, výška 1620 mm), je výkon tohoto auta poměrně slušný.

Příjemná výbava a dobrá bezpečnost

S ohledem na rok výroby nabízí model Toyota Corolla Verso poměrně zajímavou výbavu. V jejím základu najdete například klimatizaci pro dvě zóny, ale také, nový audio systém, který byl ve své době čerstvou novinkou. Tento vůz je navíc velmi vhodný pro větší rodiny. Pohodlně se do něj vejde až sedm osob. Systém pro sedm cestujících vám navíc dovoluje velmi dobře manipulovat se zadními sedadly, můžete tak jednoduše vytvořit velmi prostorný vůz pro převoz nákladu nebo pohyblivou kancelář.

Podívejme se nyní také na další výbavu. Nechybí zde kvalitní palubní počítat (který vás upozorňuje na dění ve vašem autě), tempomat (pomáhá udržet bezpečnou vzdálenost od vozidla před vámi), ale také dešťový senzor, navigační systém (ten není obsahem základní výbavy a je proto dobré se informovat), elektronický klíč, ale také nastartování pomocí tlačítka. Nakonec musíme zmínit ještě jednou audiosystém. Do něj můžete vložit až 7 CD, ale také přehrávat formáty MP3 a WMA, což bylo pro minulou dekádu vymoženost, kterou jistě oceníte i dnes. Vůbec největší předností tohoto vozu je jeho zaměření na bezpečnost. V tomto ohledu je Toyota Corolla Verso tahounem a také díky němu je tolik oblíbeným rodinným autem. Euro NCAP dal tomuto vozu poměrně vysoké hodnocení. Pro dospělého cestujícího je toto hodnocení pět hvězdiček, a to také díky devíti airbagům, které jsou v autě umístěny, včetně kolenních airbagů pro řidiče.

Díky modernímu vzhledu a možnosti mnoha úprav je model Toyota Corolla Verso vhodný také například pro milovníky sportu. Dostane se vám velkorysého místa pro náklad, a to díky sklápění zadních sedadel a jejich úpravě. Příjemná a zcela dostačující je i maximální rychlost 175 km/h, bonusem je moderní vzhled se zajímavou výbavou včetně velmi kvalitního audiosystému. Hlavní předností je ovšem bezpečnost řidiče a pasažérů, ale také okolních řidičů a chodců. Tento vůz navíc na trhu s ojetými auty dostanete s ohledem na výkon a výbavu za velmi příznivou cenu. Vůz doporučujeme zejména rodinám.