Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
audi-a5-l-01.jpg

Audi A5

Audi A5 v přehledu

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu Audi A5 včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Nové od:
Použité od:
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

Když v 80. letech ingolstadtský výrobce automobilů Audi představil své první kupé , bylo na tomto dvoudveřovém autě s dlouhou šikmou střechou vidět stylistickou podobnost s vozem střední třídy Audi 80. Cílové skupiny těchto vozů jsou prakticky totožné. O čtvrt století později se image značky Audi radikálně změnila a kupé, vyráběné dceřinou společností firmy VW, zaměřenou na sportovní sedany, kombi a kabriolety mělo být více než jen upraveným modelem vozidla z existujících řad. Dvoudveřovým kupé Audi A5, za kterým brzy následoval čtyřdveřový sedan i kabriolet, zahájil v roce 2007 výrobce novou sérii vozů.

Audi A5 bylo na trhu představeno nejdřív jako kupé

Více než deset let poté, co v roce 1996 z výrobního pásu sjelo poslední Audi Coupé, navázali v Ingolstadtu modelem Audi A5 na tradici kupé. I když nové Audi A5 sdílelo platformu s vozem střední třídy Audi A4, vizuálně a v mnoha technických detailech se značně lišilo od A4. Prvním autem nové série byl top model s benzínovým motorem V6 3,2 litru, který byl schopen dosáhnout výkonu 195 kW (265 koní) a rozběhnout Audi A5 na sto kilometrů v hodině ani ne za šest vteřin. Do programu Audi A5 byly přidány další dva modely se slabšími benzínovými motory s výkony od 118 kW (160 koní) do 155 kW (211 koní).

Audi A5 sedan a kabriolet

Jako další druh karoserie v nové řadě Audi A5 byl představen kabriolet s elektronicky zatahovací látkovou střechou. Program byl doplněn čtyřdveřovým sedanem, který měl formu kupé a na trh byl výrobcem uveden jako Audi A5 Sportback. Pro všechny zmíněné modely Audi A5 byly kromě benzínových motorů k dispozici i naftové motory ve třech různých výkonostních úrovních. Základním modelem bylo Audi A5 s dvoulitrovým motorem o výkonu 125 kW (170 koní). Dalším byl model Audi A5 s naftovým motorem o objemu 2,7 litru a výkonem 140 kW (190 koní). Top model Audi A5 s třílitrovým dieselovým motorem dosahoval výkonu až 176 kW (240 koní). Díky takovému motoru se Audi A5 rozjíždělo z nuly na stovku za necelých šest vteřin.

Audi S5 a Audi RS5 byly sportovními verzemi Audi A5

Po uvedení vozidla Audi A5 na trh se kromě standardních modelů vyráběly i malé série kupé, sedanů a kabrioletů s motorem V8. Sportovní modely Audi S5 měly standardně pohon všech kol a s motorem o výkonu až do 260 kW (354 koní) jim zrychlení z nuly na stovku trvalo sotva pět vteřin. V roce 2010 byl výrobní program doplněn top modelem Audi RS5, jehož motor V8 dosahoval výkonu až 331 kW (450 koní). Zrychlení na stovku se tak zkrátilo na 4,6 vteřiny.