Najděte ojeté Hyundai iX20 na AutoScout24

Hyundai iX20

V roce 2010 byl poprvé uveden na trh Minivan Hyundai ix20

Poté, co jihokorejská automobilka Hyundai vyvinula v devadesátých letech na základě japonské technologie sérii dodávkových vozů Santamo, prezentovali začátkem roku 2000 již vlastní vývoj v tomto segmentu. Na rozdíl od sedmimístného MPV Hyundai Trajet a jeho nástupce Hyundai Entourage, určeného především pro severoamerický trh, inženýři korejské automobilky navrhli kompaktní dodávku, která měla zaplnit mezeru v nabídce, a to zejména na evropském trhu. V letech 2001 až 2010 nabízela Hyundai v tomto segmentu model Matrix, který byl však více vnímán jako představitel asijského designu. Proto byla při vývoji další generace vozů Hyundai zaměřena pozornost hlavně na moderní trendy vyjádřené v ambiciózním designu nového modelu. Výsledkem byl minivan Hyundai ix20, navržený v roce 2010.

Hyundai ix20 byl výsledkem práce evropských konstruktérů

Model Hyundai ix20 byl navržen inženýry skupiny Hyundai - Kia v jejich evropském vývojovém centru v Rüsselsheimu a návrh vycházel z platformy používané od roku 2008 pro vůz Kia Soul. S rozvorem přibližně 2,61 m a délkou 4,10 m měl Hyundai ix20 téměř stejné rozměry jako jeho předchůdce Hyundai Matrix. Hyundai ix20 byl však o 3 centimetry širší, a jeho šířka dosáhla 1,77 m. Snížení výšky na 1,6 m dodalo vozu dynamičtější vzhled, který byl zdůrazněn šikmějším a větším čelním sklem a také světlomety ve tvaru písmene L. Přední část Hyundai ix20 svým vzhledem odpovídá luxusnějším modelům té doby především díky nové šestiúhelníkové masce se síťovou strukturou, popřípadě lamelami dle stupně výbavy. Těmito detaily se Hyundai ix20 lišil od svého sesterského modelu Kia Venga.

Benzínové a naftové motory Hyundai ix20

Hyundai ix20 , navržený a vyráběný v Evropě, byl osazen pohonnými jednotkami odpovídajícími evropským požadavkům. Vedle dvou variant benzínového motoru byla v nabídce i varianta Hyundai ix20 s naftovým motorem. Naftový a 1,4 litrový benzínový motor dosáhly výkonu 66 kW (90 koní), silnější model s 1,6litrovým benzínovým motorem pak 92 kW (125 koní). Všechny motory splňovaly normu Euro5 a byly vybaveny Start-Stop systémem a dalšími úpravami pro zmírnění vlivu na životní prostředí, což při spotřebě 4,3 litru snížilo emise CO2 na úroveň 114 g / km.