Přeskočit na hlavní obsah

Vyvinuli jsme pro tebe nový design aplikace

Je více cool, modernější, přehlednější. Objev náš nový design s obvyklými funkcemi – přejeme ti hodně zábavy!

Najděte ojeté Hyundai na AutoScout24

Hyundai

Historie Hyundai Motor Company začíná modelem Pony: Tak se jmenoval první model vytvořený firmou Hyundai, který byl vyroben v roce 1976 v Koreji a poprvé prezentován veřejnosti na 55. mezinárodním autosalonu v Turíně. V roce 1982 byla spuštěna výroba nástupce tohoto modelu Pony 2. Kromě toho začal Hyundai vyrábět lehké nákladní automobily, od poloviny 80. let pak i těžké nákladní vozy.

V současné době je Hyundai největším korejským výrobcem nákladních automobilů. V roce 1983 začal vývoz Pony do Kanady a Střední Ameriky, Spojené státy následovaly o rok později. Společnost, která po svém založení Čong Ču-jongem v roce 1967 nejprve vyráběla model Taunus pro Ford , neustále rozšiřuje svůj sortiment. Zatímco první automobily byly inspirovány modely Mitsubishi , od počátku 90. let vyrábí Hyundai své automobily zcela nezávisle.

V roce 1991 se začalo vyvážet do Německa a Hyundai se brzy stal nejrychleji se rozvíjejícím automobilovým výrobcem ve Spolkové republice. Do dnešního dne se v Německu prodalo přibližně 420.000 kusů. Tržní podíl firmy Hyundai Motor Deutschland GmbH, která má své sídlo v Neckarsulmu, je 1,55 procenta.

V současné době si můžeme vybrat vozidla Hyundai z celkem 13 sérií. Nabídka vozidel se pohybuje od malého vozu Getz , který byl v roce 2005 nejprodávanějším modelem, přes kompaktní MPV Matrix až po rodinné víceúčelové vozidlo Trajet nebo robustní transportér H1 . Díky luxusnímu sedanu Grandeur je cílová skupina ještě více rozčleněna. Hyundai se snaží prosadit zejména v rychle rostoucím segmentu SUV (Sports Utility Vehicle). V nabídce je Tucson - spíše městské SUV, ale i sportovní verze Santa Fe a Offroader Terracan.

K úspěchu také jistě přispívá příznivý poměr cena / výkon, jedinečný design vozidel a neustálé zlepšování kvality výroby. Potřebný výzkum pro zajišťování a zlepšování kvality je řízen z Rüsselsheimu . Ve městě Opelu byla v roce 2003 otevřena evropská centrála, kde sídlí Evropské výzkumné a vývojové centrum, stejně jako designérské studio Hyundai. Ostatní designová studia se nachází v Japonsku a USA. Velká výhoda, protože touto cestou může Hyundai rychle přizpůsobit své modely příslušnému trhu.

V americkém státě Alabama byl v roce 2005 otevřen výrobní závod pro středně velké sedany Sonata, právě tam projde ročně montážní linkou až 300.000 vozidel, určených pro americký trh. V současné době se modely Hyundai vyrábí v jedenácti zemích. V roce 2005 bylo vyrobeno přibližně 2,53 milionu vozů, z nichž byla většina prodána mimo Koreu. Další výrobní závody v Egyptě, Číně, Indii, Indonésii, Malajsii, Pákistánu, Rusku, Tchaj-wanu, Turecku a Venezuele jsou ve fázi plánování.

Expanze firmy Hyundai vedla v roce 1998 k zakoupení jihokorejské automobilky KIA . S Daimler-Chrysler také probíhala spolupráce, ale pouze v letech 2001-2004. Dnes je Hyundai jedním ze sedmi největších výrobců automobilů na světě.