Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
opel-adam-front

Opel Adam

Opel Adam v přehledu

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu Opel Adam včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Použité od:
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

Když se výrobce automobilů Opel na začátku 80. let rozhodl vstoupit na trh malých vozidel a rozšířil své produktové portfolio právě vyvinutým modelem Opel Corsa směrem dolů, byly vozy této třídy uváděny na trh všemi výrobci jako praktický dopravní prostředek s nízkými parkovacími nároky a nízkými náklady na údržbu. O tři desetiletí později se reklama a výrobci zaměřili přednostně na mladé lidi, a prezentovali malé osobní auto jako lifestylový prvek. Klíčovými slovy byly individualita a emocionální náboj. Rüsselsheimští se také drželi této strategie a vyvinuli model mikro třídy, který byl uveden na evropských trzích v roce 2013 pod názvem Opel Adam.

Dynamický design Opel Adam

Opel Adam byl novým úvodním modelem v programu výrobce. Konstruktéři při vývoji nového třídveřového sedanu použili platformu Opel Corsa zmenšených rozměrů, s délkou 3,70 metru a šířkou 1,72 metru, rozvor Opel Adam byl 2,30 metru. V konstrukci karoserie a liniích střechy dominují zaoblené tvary, typické pro tuto třídu vozidel. Široký přední nárazník s integrovanými mlhovkami a velká lichoběžníková mřížka chladiče dodávají Opelu Adam jemný sportovní nádech. Při zadním pohledu si ihned povšimnete vyvýšení zadní části a masivního nárazníku. Dynamické principy designu byly realizovány rovněž v interiéru, včetně detailů. Jednalo se zejména o volitelné hliníkové pedály, dvoubarevný sportovní volant nebo prvky interiéru v barvě karoserie.

Individualita a infotainment pro Opel Adam

Rüsselsheimští nabízeli Adam ve čtyřech různých výrobních stupních výbavy. Co se týče designu interiéru, Opel Adam mohl mít černou nebo bílou střechu, různobarevné prvky na mřížce chladiče a také na kolech a kontrastní boční zrcátka dotvářely individualitu vozu. Totéž platí i pro přizpůsobení interiéru, pro více než tucet dekorativních prvků a pět variant čalounění stropu – je z čeho si vybírat. Specialitou Opel Adam je možnost umístění stmívatelných LED do čalounění stropu. Palubní deska obsahuje také informačně-zábavní systém pro připojení mobilních zařízení. Umožňuje používání navigační aplikace nebo zobrazení fotografií a videa na obrazovce. K technickému vybavení patří také asistenční systémy jako jsou parkovací asistent, parkovací senzory a upozornění na slepém úhlu.

Motory Opel Adam

Při svém uvedení na trh začátkem roku 2013 byl Opel Adam vybavován benzínovým motorem v jedné ze tří výkonových úrovní. V základním modelu pracoval benzínový motor o objemu 1,2 litru a výkonu 51 kW (70 koní). Tento motor byl schopen pohánět Opel Adam maximální rychlostí 165 kilometrů v hodině. Výrobce udává průměrnou spotřebu 5,3 litry benzinu Super, což odpovídá hodnotě emisí CO2 124 g/km. Dále následoval větší 1,4litrový benzínový motor s výkonem 64 kW (87 koní), což umožnilo Opelu Adam dosáhnout maximální rychlosti 176 km/h, s průměrnou spotřebou v kombinovaném provozu 5,5 litru (129 g CO2/km). Špičkový model Opel Adam měl motor o výkonu 74 kW (100 koní) se kterým dosahoval maximální rychlosti 185 km/h. Ve všech variantách byl k dispozici start-stop systém jako volitelná výbava.