Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
opel-meriva-l-01.jpg

Opel Meriva

Opel Meriva v přehledu

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu Opel Meriva včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Nové od:€ 23 955,-*
Použité od:€ 300,-*
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

Meriva je zástupcem Opelu ve třídě kompaktních dodávek. První verze, Meriva A, se sériově vyráběla v letech 2003 - 2009. Od roku 2010 je Meriva vyráběna, stejně jako její předchůdce, ve španělském závodě Opelu v Zaragoze. Obě kompaktní dodávky byly navrženy jako pětisedadlové vozy s flexibilně řešeným interiérem a zážehovými i vznětovými motory. Za základ Opelu Meriva A je považován Opel Corsa, zatímco model Meriva B je založen na součástkách Astra H a Zafira B. V roce 2014 uvedl Opel na trh revidovanou verzi druhé generace. Při silničních testech Meriva obzvláště zaujala svým funkčním interiérem a vysokým komfortem.

Karoserie a interiér

V porovnání se svým předchůdcem je Meriva B delší a širší , ale také nižší. Maximální kapacita se zvýšila z 1410 na 1500 litrů. Pravděpodobně nejmarkantnější rozdíl mezi oběma generacemi Meriva jsou protichůdné otevírací dveře Opelu Meriva B. Ty umožňují parkování i na úzkých parkovacích místech se snadným přístupem do interiéru vozu a usnadňují tak například připásání dětí. Interiér obou Meriva generací je na minivan velmi pohodlný. Zvlášť velkým plusem jsou volně nastavitelná a pohodlná sedadla. Nezávislé sdružení „Kampaň za zdravá záda“ vyznamenalo Merivu B jako jediný vůz ve své třídě za ergonomická sedadla nálepkou „AGR“. Aby byla zajištěna co největší flexibilita, sází Opel u Merivy na systém FlexSpace®. Díky němu může být maximální úložné kapacity dosaženo bez sklápění sedadel a zároveň je možné jednoduše přetransformovat zadní sedadla na dvě prostorná místa. Modely vyrobené po roce 2010 jsou také vybaveny nosičem kol FlexFix® na zadním nárazníku.

Palivové a motorové varianty

První model Meriva (2003 až 2010) na benzínový pohon se sériově vyráběl v šesti a naftový pohon pak v pěti verzích motoru. Nejsilnější benzínový motor přišel na trh s 1,8 litrovým ecoTec motorem o výkonu 125 koní, zatímco vstupní model byl vybaven 1,4 litrovým ecoFlex motorem o výkonu 87 koní. Dieselová varianta Meriva A byla vybavena silným 1-3 CDTI motorem o výkonu 75 koní, dostupné byly i silnější verze. Spotřeba paliva u vznětových motorů se pohybuje mezi 5 a 5,4 litry na 100 kilometrů. Zážehový motor spotřebuje mezi 6,2 a 7,3 litry. Meriva B s benzínovým pohonem je k dispozici s turbodmychadlem nebo bez něj. Bez turbodmychadla dosahuje 1,4 litrový ecoFlex motor na 100 koní, s turbodmychadlem až 140 koní. CDTI ecoFLEX dieselový motor s objemem 1,6 litru, který byl představen v roce 2014 společně s faceliftem, přináší na silnici v nejsilnější verzi výkon až 136 koní, a to při pozoruhodně nízké spotřebě paliva pouhých 4,4 litru na 100 kilometrů. Rüsselsheimští uvedli Merivu na trh jak s manuální, tak automatickou převodovkou.

Výbava a bezpečnost

V základní verzi prvního modelu Meriva je mimo jiné zabudovaný protiblokovací systém s brzdovým asistentem, elektronický stabilizační program a elektrický posilovač řízení, včetně předních a bočních airbagů. Dodatečně je v nabídce i klimatizace. Ta se neobjevuje ani v základní verzi (Selection) nástupního modelu, je ale součástí výbavy Meriva Edition. Ta také zahrnuje palubní počítač a regulátor otáček. Stejně jako u ostatních modelů nabízí Opel svým zákazníkům v rámci jednotlivých výbav na výběr. Typy výbavy Opel Meriva v přehledu:

  • Selection jako základní verze
  • Edition s pokročilou elektronikou a klimatizací
  • Drive Speciální model mimo jiné s litými koly (16 palců) a mlhovkami s chromovaným zdobením
  • Innovation s rozsáhlou vnitřní výbavou a designovými doplňky navíc, jako senzory pro detekci deště
  • Color Edition ve vybraných barevných variantách