Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
seat-leon-l-01.jpg

SEAT Leon

SEAT Leon v přehledu

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu SEAT Leon včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Nové od:
Použité od:
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

SEAT Leon je stále poměrně novým členem rodiny SEAT. Tento kompaktní vůz byl uveden na trh teprve v roce 1999 a od té doby se mu docela daří. První model byl postaven na stejné platformě jako vozy pocházející z dílny Volkswagen - VW Golf IV a Audi A3. Je k dispozici výhradně jako pětidveřový model a zpočátku byl nabízen ve variantách Stella, Signo a Sport. O dva roky později se objevily sportovní modely také dostupné u SEAT Ibiza - Cupra TDI a Cupra V6, krátce na to se přidal i Cupra R.

V následujících letech model Cupra nahradila varianta TopSport, která byla krátce na to vyměněna za FR (Formula Racing). Tento model s benzínovým pohonem dosahuje až 132 kW/180 koní. Neporaženě se na horní příčce ovšem drží Cupra R, který s výkonem 165 kW/225 koní zrychluje na 100km/h za 6,9 sekund. Nová generace SEAT Leon je v Německu k dispozici od podzimu 2005. Tato naděje španělské automobilky měla pomoci navýšit slabá prodejní čísla.

Vzhledem k tomu, že poptávka po starém Seatu Leon je nadále vysoká, představila automobilka ke konci roku 2005 bez dalších okolků speciální model Torro. Tohle auto je možno zakoupit buď jako silný benzíňák s výkonem 77 kW/105 koní nebo jako 1,9 TDI se 74 kW/100 koní. „Býk“ byl komfortně zařízen a nabízí sportovní sedadla, palubní počítač, rádio s CD přehrávačem, Climatronic a 15-palcová hliníková kola. Jako standard je zde také bezpečnostní balíček a přední a boční airbagy.

Nový SEAT Leon byl přeměněn stejně jako SEAT Altea šéfdesignérem Walterem de Silva ve sportovní vůz. Vstupní model je k dostání s výkonem 75 kW/102 koní a s 1,6-litrovým benzínovým motorem. Kdo má rád rychlost, může si vybrat mezi jedenácti dalšími vznětovými a zážehovými motory – až do 177 kW/240 koní modelu Cupra a 210 kW/285 koní u Copa Edition. A také z hlediska šetrnosti k životnímu prostředí budete potěšeni: Leon se od nedávna prodává s 2,0 TDI motorem s výkonem 103 kW/140 koní a s volitelným filtrem částic.

Úrovně vybavení Leonu Reference, Sport Limited, Style a poněkud dražšího Comfort Limited jsou vybaveny 5stupňovou, 6stupňovou nebo automatickou převodovkou. Ta je ale k dispozici jen u benzíňáku. Ve 4,18 m dlouhém a 1,74 m širokém interiéru Seatu Leon je dostatek prostoru. Variabilitu by tu jeden hledal marně, nicméně je tu alespoň možnost sklopit část zadního sedadla dopředu. Ve srovnání s tím nabízí SEAT Altea a SEAT Toledo více úložného prostoru.

Pět opěrek hlavy a čtyři airbagy zajišťují bezpečnou jízdu. Standardní výbava zahrnuje posilovač řízení, venkovní teploměr, vyhřívání zadního okna, imobilizér a alarm systém. Sedadlo řidiče je výškově nastavitelné, a dá se tak optimálně nastavit v závislosti na výšce řidiče. Příliš velký by ale řidič být neměl, jinak mu to bude u kolen těsné a nepohodlné.