Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
toyota-auris-l-01.jpg

Toyota Auris

Toyota Auris v přehledu

4,0
security
4,5
savings
3,0
value
4,0

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu Toyota Auris včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Nové od:€ 4 990,-*
Použité od:€ 1,-*
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

Populární model Auris, kompaktní rodinný automobil typu hatchback, vyrábí japonská značka Toyota od roku 2006. Design tohoto vozu je odvozen od Toyoty Corolla, modelu vyráběného už od roku 1966, který se v roce 1997 stal světově vůbec nejprodávanějším automobilem v historii. Název Auris vychází z latinského výrazu pro zlato - aurum. Japonská automobilka Toyota byla založena v roce 1937 a funguje tedy už přes 79 let. Zakladatelem společnosti byl Sakichi Toyoda začal vyrábět automobily už v roce 1933. Prvním modelem se stal osobní vůz A1 a v roce 1935 byl uveden také model G1. Automobilka nejprve fungovala jako dceřiná společnost firmy Toyoda Automatic Loom Works, v roce 1937 ale byla založena samostatná společnost Toyota Motor Co, která funguje až dodnes. V současné době je Toyota největším výrobcem aut na světě a 13. největší firmou na světě (co se týče ročního obratu). Společnost Toyota je také průkopníkem v oblasti hybridních automobilů - její model Prius hybrid je s téměř 6 miliony prodaných kusů celosvětově nejprodávanějším hybridním autem.

První generace - 2006 až 2012

Koncept Toyoty Auris, který disponoval mimo jiné panoramatickou prosklenou střechou, devatenáctipalcovými koly a nárazníkem s integrovanými chromovými výfuky, byl poprvé představen v říjnu 2016 na autosalonu v Paříži. Šlo o vůz nižší střední třídy a konkuroval například Fordu Focus, Volkswagenu Gold nebo Opelu Astra. První generace Toyoty Auris existovala jako tří a pětidveřový hatchback ve verzích s benzinovými motory o objemu 1,33 (výkon 101 koní); 1,4 (97 koní); 1,6 (132 koní); 1,8 (147 koní) a 2,4 litru (157 koní), případně ve variantě s dieselovými motory o objemu 1,4 l (s výkonem 90 koní); 2,0 l (126 koní) a 2,2 l (177 koní). K dostání byly verze se čtyřstupňovou automatickou převodovkou a pěti a šestistupňovými manuálními převodovkami. Vůz získal velmi pozitivní hodnocení v testech bezpečnosti Euro NCAP. Vyráběl se v Japonsku, Turecku a ve Velké Británii. V roce 2009 na autosalonu ve Frankfurtu Toyota představila Auris Full Hybrid Concept - hybridní verzi Auris se solárním panelem na střeše. Produkce tohoto hybridního konceptu začala v roce 2010 ve Velké Británii a sériově vyráběnou verzi Toyota představila v březnu 2010 na autosalonu v Ženevě. Toyota Auris Hybrid byl vůbec prvním hybridním vozem vyráběným sériově na území Evropy. Hybrid má stejný pohon jako hybridní Prius a nabízí kombinovanou spotřebu pod 4 litry na 100 kilometrů. Toyota v Japonsku prodávala také o něco prostornější, luxusnější a větší vůz Toyota Blade, který je od Auris odvozen. Jeho výroba skončila, spolu s výrobou první generace Auris, v roce 2012.

Druhá generace - od roku 2012 do současnosti

Druhou generaci Auris představila Toyota v září 2012 na autosalonu v Paříži. Oproti první generaci má luxusnější interiér a jak svým interiérem, tak exteriérem, připomíná Toyotu Corolla. V Japonsku a v Austrálii (v Austrálii nese název Corolla Hatchback) se začala prodávat už ke konci roku 2012, v Evropě se do prodeje dostala na začátku roku 2013. K dostání je jako pětidveřový hatchback nebo pětidveřové kombi. Prodávají se verze s benzinovými motory o objemu 1,2; 1,33; 1,5; 1,6 a 1,8 litru, pořídit můžete také dieselovou variantu s motorem o objemu 1,4 l a hybridní verzi s elektromotorem a benzinovým motorem o objemu 1,8 litru. V nabídce je čtyřrychlostní automatická převodovka, pěti a šestistupňová manuální převodovka a sedmistupňová CVT převodovka. Kombi verze se prodává pod názvem Auris Touring Sports a je o 285 milimetrů delší než hatchback. Verze Auris Touring Sports Hybrid byla prvním autem ve své třídě s plně hybridním pohonem.