Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
toyota-gt86-l-01.jpg

Toyota GT86

Toyota GT86 v přehledu

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu Toyota GT86 včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Nové od:€ 42 869,-*
Použité od:€ 11 890,-*
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

Toyota GT 86 je sportovní kupé vyráběné japonským koncernem Fuji Heavy Industries od roku 2012. V Evropě a tedy i v Německu došlo k uvedení na trh v září roku 2012, ale vůz byl představen na Tokyo Motor Show již v roce 2011. Sportovní vůz se stal následovníkem modelu Toyota Celica T23 , vyráběného do roku 2005, přičemž na evropském trhu patří Peugeot RCZ či VW Scirocco k optickým a technickým inspiracím. Toyota GT86 má kořeny také v modelu Toyota Corolla AE86 , který je na japonské driftovací a tuningové scéně velmi oblíbený. Z tohoto vozu s pohonem na zadní kola z 80. let byla převzata také hloubka vrtání 86 milimetrů do jména – v Japonsku se Toyota GT 86 nazývá prostě „86“. Velmi podobné jí jsou také oba sesterské modely Subaru BRZ a paralelně s ním na severoamerickém trhu uvedený Scion FR-S. Rozdíly mezi těmito třemi kupé jsou v podstatě jen v detailech karoserie a vnitřní výbavy. Technicky jsou tyto dvoudvéřové vozy se čtyřmi sedadly absolutně identické.
S již zmíněným vrtáním 86 milimetrů má Toyota GT 86 celkový objem dva litry. Její čtyřválcový boxer je umístěn vepředu. Benzínový agregát vyráběný Subaru předává na kola výkon 147 kW (200 koní) a dosahuje točivého momentu 205 Nm. Systém přímého vstřikování D-4S pochází přímo od Toyoty. Vzhledem k nízkému objemu na poměry sportovních vozů je plný točivý moment k dispozici až ve vysokých otáčkách zhruba od 6 500 ot./min. Není třeba se ale obávat, toto sportovní kupé je přizpůsobeno vysokým otáčkám – červená čísla najdeme na otáčkoměru až od 7 500 otáček za minutu. Zájemci si mohou model koupit buď se šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou.

Co přináší Toyota GT 86 v technice

ESP a ABS jsou samozřejmostí. Je třeba vypíchnout obzvlášť lehkou a kompaktní konstrukci, neboť prázdná Toyota GT 86 váží 1 180 kg. Uzamykatelný diferenciál a systém kontroly stability VSC se starají o to, aby se kola během zrychlení neprotáčela. Další stabilitu přináší také optimální rozdělení hmotnosti v poměru 53 ku 47.

Co přináší Toyota GT 86 ve výbavě a pohodlí

Toyota GT 86 nesměřuje na elitní publikum, ale díky své nízké ceně (méně než 20 tisíc Euro) chce oslovit spíše širší veřejnost. Vysoké nároky nemají u základní verze příliš smysl. U vyšších řad nahrazují tvrzené plastové a karbonové prvky části, které jsou u základní verze z umělé hmoty. Nadto jsou k dispozici také barevně odlišené potahy sedadel. U sportovního vozu je nezvyklé, že zavazadelník je možno rozšířit po sklopení zadní lavice.