Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.

Dovoz aut z Itálie: nejoblíbenější značky

Italský automobilový průmysl je dnes legendou, kterou ročně sledují miliony lidí v jejím dalším rozvoji.

Automobilový průmysl stále roste a je v neustálém vývoji. Jaká je ale jeho původní historie?

  • Poprvé se první verze automobilů objevují s příchodem vozidel, která pohání parní stroj a to již v 18. století.
  • Průkopníkem vůbec prvních automobilů je poté Karl Benz, který vyrábí první automobil v roce 1888. S ním se mimochodem jako první projela jeho manželka Bertha.
  • Na území dnešní České republiky to byl druhý Marcusův automobil, který byl prvním českým vyrobením automobilem, také v roce 1888.
  • Výrazná změna přichází ve 20. a 21. století, s rozvojem technologií a příchodem elektromobilů.
  • Prvním elektromobilem na českém území byl elektromobil Františka Křižíka, vyrobený v roce 1895.

Dovoz aut z Itálie: Historie

Italská auta vždy patřila mezi oblíbené ale také vyhledávané značky. Automobilový průmysl v tomto jihoevropském státě existuje již od 19. století, kdy vzniká první automobilka Ceirano GB & C. Ačkoliv vzniklo mnoho značek, většina z nich zanikla během finanční krize a následkem 2. světové války. Během 20. století se italský automobilový průmysl opět dostává na výsluní a to také díky úspěšné a oblíbené italské značce Fiat, jejíž vozy se prodávají do celého světa.

Nejoblíbenější italské značky

Itálie má díky svému bohatému automobilovému průmyslu celou řadu značek, které patří mezi řidiči často vyhledávané a to v různých cenových skupinách. Vůbec nejoblíbenější značkou je italská automobilka Fiat, která ročně prodá miliony aut po celém světě. Druhou nejoblíbenější značkou je Alfa Romeo, značka s historií z počátku 20. Století. Má celou řadu modelů, které jsou oblíbené také na českém trhu. Výrazně dražší, avšak nejvyhledávanější jsou značky Ferrari, Maserati a Lamborghini.

Nejoblíbenější značky ojetých vozidel

Ojetá vozidla jsou cestou, jak si pořídit vůz italské značky svých snů a přitom neutratit takové peníze, jaké například Ferrari nebo Maserati jinak vyžadují. To však platí také pro ostatní značky ojetých vozidel, které jsou často mezioblíbenými. Jedná se zejména o vozy značky Fiat, které patří mezi vůbec nejvyhledávanější ojetá vozidla. Je to dáno zejména díky jejich cenové dostupnosti i pro řidiče, kteří jinak nemají tak vysoký kapitál, za který si nové auto pořídit, a nechtějí využít služeb leasingu, který se může naopak výrazně prodražit oproti původní ceně vozidla.

Nákup aut z Itálie

Existuje několik způsobů, jak si pořídit vlastní vozidlo italské značky. Tím hlavním je dovoz vlastního automobilu po jeho nákupu přímo v Itálii, kde můžete značky koupit bez dovozní marže na českém trhu. I to se však může prodražit, zejména cenou za benzín při dovozu z Itálie a jeho následné registraci. Druhou možností je využít společnost, pro kterou je dovoz aut z Itálie hlavní podnikovou činností, nejlépe dlouho zavedené firmy se zkušeností. Tento druh společností nejenže obstará dovoz vámi zvoleného italského vozu za vás, může rovněž zajistit již jeho registraci nebo platbu daně.

Na co si dát pozor

Při vlastním nákupu značek přímo z Itálie je důležité si dát pozor hlavně na to, že podnebí je v Itálii výrazně jiné než v České republice. Při nákupu ojetého vozidla proto dobře zkontrolujte jeho údržbu a stav motoru. Zejména mořský písek může voz u výrazně ublížit. Důležité je si všímat i případného předražení jednotlivých značek i ojetých aut. Nákup v Itálii funguje stejně jako nákup v České republice - zatímco někteří nabízejí své vozy za férové ceny, jiní je naopak nastaví podle samotné poptávky vysoko. Vždy je proto dobré ceny prověřovat nebo využít právě třetí strany pro férový nákup a prodej italských vozidel.

Dovoz aut z Itálie a daně

Posledním důležitým aspektem jsou daně. Ať již nakupujete auto kdekoliv, bez platby daně se to neobejde. V případě nákupu auta z Itálie se můžete setkat s platbou daně přímo v Itálii. Při nákupu nového vozidla, které nemá najeto méně jak 6 000 km, zaplatíte daň za dovoz italských aut a to v cílové zemi. Pokud si zakoupíte auto v Itálii, daň z dovozu zaplatíte v České republice. Opakem je nákup ojetého vozidla . V tomto případě daně vždy platíte v místě nákupu daného vozidla . Můžete tedy daň zaplatit přímo v Itálii nebo využít místní prodejce ojetých vozů a koupit vůz přímo v České republice. Do je ho nákupní ceny může být daň již započítána.

Všechny články

All car reimport & car import & car import USA to Germany

Dovoz aut ze zahraničí: postup a cena

Radce · Jiné
Kfz-Versicherung

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla v kostce

Radce · Jiné
Probezeit

Auta od 15 let

Radce · Jiné
Zobrazit méně