Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
audi-q5-l-01.jpg

Audi Q5

Audi Q5 v přehledu

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu Audi Q5 včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Nové od:€ 19 900,-*
Použité od:€ 7 000,-*
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

Při vývoji sportovních užitkových vozidel (SUV) se zdálo, že se Volkswagen Group na dceřinou společnost Audi příliš nesoustředí, raději se s Porsche věnuje vzkvétajícímu trhu luxusních terénních vozů. Tři roky poté, co mateřská společnost představila svou první generaci SUV, začala se i automobilka z Ingolstadtu pohybovat v této třídě vozidel. A se svým Audi Q7, které bylo představeno v roce 2005, přivedli na svět rovnou největší SUV německé produkce. Zhruba ve stejné době se pracovalo na vývoji nové generace modelů střední třídy řady Audi A5 Audi A4, tak vznikla myšlenka, používat platformu nově zavedeného kupé Audi A5 zároveň pro menší SUV. Toto kompaktní SUV přišlo na trh v roce 2008 jako Q5 Audi.

Audi Q5 je nabízeno jako kompaktní SUV výhradně s pohonem všech kol

Co se týče konstrukce Audi Q5, zde si stylisti vypůjčili několik prvků od staršího bráchy Audi Q7, jehož přední a zadní design zde byl v podstatě převzat. Vzhledem k rozměrům 4,63 metrů na délku a 1,88 metrů na šířku a se svou hmotností dobrých 1,8 tuny ale Audi Q5 prokázalo své členství v kompaktní třídě SUV. Nicméně, se svou výškou 1,65 metru vykazuje poněkud netypickou plochou konstrukci. Neobvyklé pro kompaktní SUV: Audi Q5 nabídli Ingolstadtští důsledně i na vstupních modelech výhradně s pohonem všech kol.

Audi Q5 uvedeno na trh ve třech variantách benzínových motorů

Audi Q5 bylo nabízeno jako benzíňák a nafťák ve třech výkonnostních úrovních. Mezi zážehovými motory bylo Audi Q5 prezentováno se svým dvoulitrovým objemem a přeplňovaným motorem o výkonu 132 kW (180 koní) jako základní model série . S tímto motorem dosahovalo Audi Q5 rychlosti 210 km/h. Ve střední výkonnostní třídě disponovalo Audi Q5 výkonem 155 kW (211 koní). Tím dosáhlo toto kompaktní SUV maximální rychlosti 222 km/h. Oba benzinové modely spotřebují podle údajů výrobce i přes různé hodnoty výkonu v průměru 8,1 litru Super, což by odpovídalo emisím CO2 ve výši 188 g/km. Špičkový model na benzín byl vybaven motorem V6, který mohl zmobilizovat až 199 kW (270 k) a Audi Q5 umožnil až 234 km/h. Průměrná spotřeba šestiválcovéhomotoru j udávána jako 9,3 l (218 g/km CO2). Všechny zážehové motory splňují emisní normu Euro5.

Dieselové motory Audi Q5

Diesely Audi Q5 byly k dostání ve třech různých verzích motoru. Základní model s objemem 2 litry disponoval common-rail motorem o výkonu 105 kW (143 k), díky kterému Audi Q5 dosáhlo rychlosti až 190 km/h. S průměrnou spotřebou 6,2 litru a hodnotou emisí CO2 162 g/km je Audi Q5 nejúspornější model malé SUV řady této automobilky z Ingolstadtu. Druhý největší vznětový motor zmobilizuje Audi Q5 na 125 kW (170 koní). Špičkový model s dieselovým motorem V6 umožnil Audi Q5 výkon až 176 kW (240 koní).