Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
bmw-x5-l-01.jpg

BMW X5

BMW X5 v přehledu

Zde najdete obsáhlý přehled informací o automobilu BMW X5 včetně nejdůležitějších charakteristik, typu motoru, výbavy a dalších důležitých informací o tomto modelu. Přečtěte si více

Nové od:
Použité od:
*Nejnižší cena na stránce AutoScout24 za poslední měsíc

BMW X5 je prvním výletem německého výrobce do světa SUV. Od různých konkurenčních modelů se liší především extrémním výkonem motoru.

První verze X5 s továrním názvem E53 sjížděla z výrobního pásu v letech 2000 až 2006. Vozidlo bylo poprvé představeno ve vlasti SUV, v USA. V BMW se však moc neztotožňují s označením SUV; místo toho označují X5 jako SAV, co má být zkratkou pro Sports Activity Vehicle. V čem přesně je rozdíl oproti SUV (Sport Utility Vehicle), vědí pořádně snad jen v BMW. Ani zmatek kolem názvu nebyl překážkou pro vynikající výsledky prodeje X5 od samého začátku. O šest let později byla již druhá generace uváděna tak, jak ji známe i dnes.

Karoserie a technické vybavení

BMW X5 2011 vypadá jako u typických SUV: délka 4 854 mm, šířka 1 933 mm a výška 1 739 mm dodávají vozu typický „mohutný" vzhled. S hmotností 2380 kg je X5 navíc jedním z nejtěžších vozidel v parku osobních automobilů BMW. Vozidlo je k dispozici pouze jako pětidveřový hatchback-SUV, který se vyrábí v USA, jež jsou pro X5 hlavním trhem. Vozidlo má pohon všech čtyř kol, který byl pokřtěn BMW xDrive - ačkoli se X5 na zpevněných cestách, které nevyžadují pohon všech čtyř kol, jednoznačně cítí mnohem pohodlněji. Systém iDrive zajistí vysokou úroveň komfortu v interiéru vozidla. Velká plochá obrazovka informuje řidiče a pasažéry o stavu vozidla a poskytuje různé informace, bezklíčový přístup k motoru, automatická klimatizace a další vylepšení komfortu přispívají k pozitivnímu dojmu z interiéru BMW X5.

Motor a výkon

X5 2011 si můžete objednat buď s 3,0litrovým naftovým motorem nebo benzínovým motorem se zdvihovým objemem v rozmezí od 3,0 do 4,8 litru. Zatímco naftový motor má výkon „pouze" 210 kW, 4,8-litrový benzínový motor dosahuje extrémně vysokých 408 kW. Maximální rychlost udává BMW 250 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h trvá jen 4,7 vteřiny. Enormní výkon motoru má však za následek vysokou spotřebu: u nejsilnější benzínové varianty BMW X5 je to až 13,9 litru.

Cena

Kdo by chtěl jezdit na novém BMW X5 musí však sáhnout hluboko do peněženky, momentálně se totiž cena nových SUV pohybuje od 62 000 € do 73.800&euro.; Přidáním dalších prvků může cena vzrůst nad hranici 80 000€.