Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
chevrolet-camaro-l-01.jpg

Chevrolet

V roce 1911 se Chevrolet, vedle Buick a Oldsmobile, stává třetí značkou amerického automobilového koncernu General Motors (GM), založeného v roce 1908. Společnost Chevrolet je jedním z nejstarších výrobců automobilů na světě, a největším výrobcem v rámci skupiny GM. Díky své silné pozici, a to zejména na severoamerickém trhu, patří po desetiletí Chevrolet v počtu prodaných vozů v celosvětovém měřítku do první desítky. Na evropský trh přišla značka Chevrolet v 70. letech s kultovním sportovním vozem Corvette, které se později vyprofilovalo do samostatné značky. Po převzetí kontrolního balíku akcií jihokorejské společnosti Daewoo v roce 2005, nabízí americký výrobce v Evropě pod jednotnou značkou Chevrolet kompletní modelovou řadu od malých vozů až po SUV vlastní evropské výroby. Specialita výrobce Chevrolet spočívá v tom, že všechny modely jsou nabízeny i ve verzi s LPG pohonem, a stává se tak průkopníkem výroby vozidel šetrných k životnímu prostředí.

V Evropě přechází Chevrolet na hospodárnější motory

Zatímco na trhu ve Spojených státech je značka Chevrolet tradičně zastoupena vozidly s velkým objemem motoru a velkými pickupy, pro evropský trh využil výrobce z Detroitu zkušenosti jihokorejského výrobce Daewoo k přizpůsobení značky Chevrolet evropským podmínkám a požadavkům. Vycházeje z technologie mikro a malých vozidel společnosti Daewoo, uvedla společnost Chevrolet na trh modely Matiz a Aveo. Chevrolet Matiz EcoLogic s objemem motoru 796 ccm a emisemi 119 g CO2/km byl jedním z vozidel s nejnižším daňovým zatížením v Německu. Aveo byl prvním modelem Chevrolet vyrobeným ve vlastní továrně společnosti v Polsku. Ve třídě kompaktních automobilů Chevrolet představil model Lacetti, a ve střední třídě Chevrolet Epica. V segmentu dodávkových vozidel a SUV nabízí Chevrolet, stejně jako v USA, i v dalších zemích po celém světě, modely HHR a Captiva. Každý desátý evropský zákazník si objednal svůj Chevrolet s nainstalovaným při výrobě LPG pohonem, díky kterému se emise CO2 modelu Chevrolet Matiz sníží na 111 g/km.

Znovuzrození legendárního Chevrolet Camaro

Špičkovým modelem Chevrolet bylo sportovní kupé Camaro, které výrobce v roce 2009 znovu uvedl i na evropský trh, vycházeje z modelu Chevrolet Camaro vyráběného v letech 1969 - 2002. Nová, nejsilnější verze Chevrolet Camaro se vyrábí v Kanadě s 6,2 litrovým motorem V8 a výkonem 315 kW (422 koní), čímž navazuje na tradici Camaro jako Pony Car, ale také na sportovní zaměření značky Chevrolet na počátku 20. století.

Závodník Louis Chevrolet založil tradiční značku

Švýcarský závodník Louis Chevrolet (1878 - 1941) založil v roce 1911 spolu s Williamem C. Durantem z General Motors společnost Chevrolet Motor Car Company. O rok později sjel z výrobního pásu továrny v Detroitu první vůz značky Chevrolet. Jednalo se o šestiválcové výletní vozidlo s maximální rychlostí 105 kilometrů v hodině. Vyrábělo se až do roku 1914 jako vozidlo Serie C Classic Six. Vášnivý závodník Louis Chevrolet se chtěl zaměřit na vytvoření rychlého a pohodlného výletního automobilu vyšší cenové třídy. Jeho partner Durant však viděl budoucnost značky Chevrolet v levnějších modelech, jako byl T-Model od konkurenční společnosti Ford. Louis Chevrolet opustil společnost, avšak na jeho sportovní ambice se nezapomnělo. Byl to právě sportovní model Corvette, díky kterému od roku 1953 získala společnost Chevrolet vysokou reputaci a dosáhla největší objemy prodeje ve své dlouhé historii.