Přeskočit na hlavní obsah
AutoScout24 je Vám nyní z důvodu údržby k dispozici jen v omezeném rozsahu. Týká se to některých funkcí, např. kontaktování prodejců, přihlášení nebo správy Vašich vozidel k prodeji.
rolls-royce-l.jpg

Rolls-Royce

Když se automobilová část britského technologického koncernu v roce 1998 rozpadla, začala tím pro obě nejtradičnější britské automobilky nová éra. Německý gigant Volkswagen si činil nároky na dceřinou společnost Rolls-Royce Bentley a vytvořil pod touto značkou nové modely spojující luxus a sportovní ladění, zatímco BMW od roku 2002 pod hlavičkou Rolls-Royce nastartovalo výrobu sedanů, kupé und kabrioletů vyšší třídy, které šly do světa v malých, ručně vyráběných sériích. V souladu s tradicí nabízí firma založená Henrym Roycem a Charlesem Rollsem v roce 1904 stále nejdražší sériové modely na světě.

Model Silver Ghost udělal z Rolls-Royce synonymum luxusu

Legenda britského exkluzivního výrobce sahá až do prvních desetiletí 20. století, konkrétně do roku 1906, kdy byla představena výrobní řada proslavená pod názvem Silver Ghost. Nadčasové, tiché, luxusní - to byly atributy, které se nejčastěji s vozy Rolls-Royce této epochy pojily. Velmi rychle se žádaná maska chladiče se soškou „Spirit of Ecstacy “, představující ženskou postavu, stala poznávacím znamením vozů, jejich výrazných karoserií a exkluzívního vybavení interiérů i u partnerů Rolls-Royce, specializujících se na stavbu motorů a podvozků.

Sedany Rolls-Royce

Kontinuita modelové politiky má pro Rolls-Royce větší význam, nežli pro většinu ostatních automobilek. Dlouhé životní cykly a střídmé úpravy v průběhu života jedné řady – taková je historická obchodní filozofie značky. Tak se stavěl Rolls-Royce Phantom jakožto vrcholový model mezi lety 1925 a 1991 v celkem šesti generacích, dříve než BMW dalo své první výrobní řadě Rolls-Royce opět toto jméno. Pod označením Phantom se vyráběly sedany řady Silver, jmenovitě od roku 1949 stavěný Rolls-Royce Silver Dawn a sedany řady Silver Wraith. Poté přišel v roce 1955 Rolls-Royce Silver Cloud, Silver Shadow, Silver Spirit a také Silver Spur, aby ho nahradil od roku 2002 vyráběný Silver Seraph. Tak se skoro století tvořila jednolitá tvář značky, než BMW v roce 2003 s novou generací Rolls-Royce Phantom oživilo nabídku sedanů. V roce 2010 následoval menší dvanáctiválcový vstupní model, který měl svou sportovní motorizací se dvěma turbodmychadly nalákat nové zákazníky.

Sedany a kabriolety Rolls-Royce

Poté, co se britská luxusní automobilka po desítky let soustředila na reprezentativní sedany pro klientelu s osobními řidiči, představila v 70. letech model Rolls-Royce Camargue, tedy kupé, jehož italský design oslovoval jiné publikum, a jehož úlohou bylo omladit image značky. V kategogii kupé přibyl Rolls-Royce Corniche, který zůstal v nabídce také jako kabriolet až do roku 2002. Pod taktovkou BMW se od roku 2007 prodává ze sedanu Phantom odvozený kabriolet, následovaný o rok později i kupé.

Přehled odkazů k přesměrování