Najděte ojeté Hyundai Genesis na AutoScout24

Hyundai Genesis

Hyundai Genesis je na světových trzích od roku 2008

Po spojení s Kia se největší jihokorejský výrobce automobilů Hyundai Motor Company etabloval jako globální dodavatel téměř všech kategorií vozidel, počínaje malým Hyundai Getz až po kompaktní (SUV) Hyundai Sante Fe. Na evropských trzích byla tradičně největší poptávka po vozidlech kompaktní třídy, v níž Hyundai nabízel modely Pony a Lantra s velmi výhodným poměrem cena/kvalita. Společnost Hyundai se však rozhodla změnit image. Cílem vývoje bylo etablovat značku jako výrobce vysoce kvalitních a bezpečných automobilů a demonstrovat kompetence ve výrobě motorů. V tomto pomohla i spolupráce s dalšími výrobci, jako jsou Daimler a Mitsubishi. Generace vozů Hyundai i-série, přinesla nejen změnu v označování modelů, ale poukázala také na to, že Jihokorejci dokážou zdůraznit postavení značky ve vyšší střední třídě i na mezinárodní úrovni. Dříve byly totiž sedany, např. Hyundai Equus, určené především pro domácí trh. Ve variantě sedan byly na export určeny modely jako Hyundai Grandeur, který měl být v roce 2008 postupně nahrazen nově vyvinutým modelem Hyundai Genesis.

Hyundai Genesis se vyráběl jako sedan a kupé

Prodej Hyundai Genesis se začal od roku 2008 na jihokorejském a krátce nato na severoamerickém trhu, kde výrobce chtěl svým premium modelem konkurovat luxusním vozům japonských značek. Vlajková loď skupiny Hyundai byla uvedena na evropský trh v roce 2010 ve dvou variantách - sedan a kupé. Sedan i kupé vychází ze stejné platformy a společnost Hyundai je nabízela na trhu jako sportovní modely s charakteristikami vyšší třídy. Mezi ně patřilo vzduchové odpružení zvyšující pohodlí při jízdě a také mnohé bezpečnostní prvky.

Motory v Hyundai Genesis

Odpovídající sportovní image sedanu i kupé Hyundai Genesis dodával výrobce výkonnými benzinovými motory v objemových třídách od 2,0 do 4,6 litru. Základní motor Hyundai Genesis měl výkon 157 kW (214 koní), a 3,8 litrový motor až 223 kW (303 koní). Kupé Kupé Hyundai Genesis s takovým motorem potřebovalo 6,3 vteřiny k dosažení rychlosti 100 km/h.